Radni SLD nie pozwolą zburzyć pomnika?

- Jakby nie było pomnik stał się symbolem miasta i trzeba o niego zadbać - mówi Wiesław Buż, radny SLD. Fot. Ewelina Nawrot

RZESZÓW. Część radnych chce, żeby miasto odzyskało działkę wraz z Pomnikiem Walk Rewolucyjnych.

- Chcemy, żeby miasto wystąpiło do ojców Bernardynów o zwrot działki, na której stoi Pomnik Walk Rewolucyjnych – mówi Wiesław Buż, radny SLD. – Pomnik jakby nie było jest symbolem miasta i trzeba o niego zadbać. Nie dopuścimy do tego, aby został zburzony – dodaje.

- Złożyliśmy wniosek do prezydenta Tadeusza Ferenca i przewodniczącego rady miasta, Andrzeja Deca, o to, aby projekt uchwały pojawił się na najbliższej sesji – wyjaśnia Buż. Przypomina również, że w 2009 roku podobny wniosek został przyjęty niemal jednogłośnie przez radnych (27 “za”). Teraz chcą, aby poparcie zyskała uchwała, która pomoże odzyskać teren i zadbać o pomnik. Zdaniem radnych został on całkowicie zaniedbany, a oni chcą uporządkować przestrzeń publiczną. – Jeśli to się nie uda, to wyjdziemy na ulice i przeprowadzimy kampanię na rzecz obrony pomnika – dodaje Buż.

Przypomnijmy, że działka wraz ze słynnym pomnikiem została sprzedana w 2006 roku za symboliczna kwotę (1 proc. ceny). Za ile teraz miasto miałoby ją odzyskać? – Liczymy na to, że będzie to działało w dwie strony i cena będzie równie symboliczna – mówi Wiesław Buż.

Radni SLD działają z upoważnienia Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ewelina Nawrot

do “Radni SLD nie pozwolą zburzyć pomnika?”

 1. jacek

  Ten pomnik jest rozpoznawalny w całej p Polsce i wszyscy wiedzą że tak jest, niech sobie stoi ! Jeśli szukamy symboli komunizmu to na ul.Dąbrowskiego pomiędzy ( szafą) a parkingiem w samym rogu przesłonięty krzakami stoi sobie blaszany pomniczek sierpa i młota. Kiedy tylko tamtędy przechodzę to tak sobie myślę jak on się uchował ale to kwestia jak na niego spojrzeć i pod jakim kątem a morze to kwestia wyobrazni?

 2. K. Bimbała

  Cóż na to można powiedzieć sensownego :PRECZ z KOMUNĄ !!!!!!!

 3. Mariusz

  Każdy nazywa to „cudo” betonową c…, ale to SYMBOL więc trzeba zostawić. Żal…

 4. jacek

  Szkoda, że w Rzeszowie nie ma pomnika Stalina, dopiero by mieli symbol miasta, SLDowskie komuchy, wasze symbole umarły razem ze Stalinem, precz z tych ohydnym betonem z centrum miasta!

 5. ANDRZEJ

  wszystko co ma przypominać komunę czasy okupacji przez ruskich i ich sługusów poliaczków powinno zniknąć z powierzchni ziemi

 6. dsgg

  a kogo normalnego to obchodzi co składa jakiś klub w tym towarzystwie wzajemnej adoracji – bezrobocie sięga juz 14 % a wy sie c**ą zajmujecie

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.