Radni spotkali się pierwszy raz i podzielili 2 mln zł

Radni podzielili na poszczególne inwestycje dwa miliony złotych. Fot. Archiwum

Radni podzielili na poszczególne inwestycje dwa miliony złotych. Fot. Archiwum

TARNOBRZEG. Jako jedyni w regionie nie zaciągną w tym roku kredytu.

Radni powiatu tarnobrzeskiego już po pierwszej sesji w 2018 roku. Rajcy opracowali plany inwestycyjne na rok bieżący i podzieli środki na nowe i kontynuowane inwestycje. Do dyspozycji mieli 2 mln zł.

Paweł Bartoszek, starosta powiatu tarnobrzeskiego przyznał, że podział środków odbywa się z uwzględnieniem wkładu przez poszczególne gminy.

- Gminy partycypują w tych inwestycjach w mniejszym lub większym wymiarze. Niektóre samorządy na tę chwilę nie mają jeszcze tych pieniędzy, ale mamy pisemne zobowiązania, że w miarę możliwości, gminy będą partycypowały – mówił starosta.

Na co radni przeznaczyli środki z budżetu?

W roku wyborczym, na terenie powiatu tarnobrzeskiego pojawią się: nowe ścieżki rowerowe i chodniki. Remontu doczekają się budynki instytucji i jednostek podległych powiatowi. Radni zdecydowali także, że pieniądze trafią do Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Wesprą w ten sposób budowę Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii. To 7-łóżkowy oddział, który w szpitalu jest niezbędny dla prawidłowego jego funkcjonowania. Pierwszego przetargu na rozbudowę nie udało się rozstrzygnąć. Obecnie trwa nabór na drugi przetarg.

- Środki z budżetu powiatu są dzielone sprawiedliwie z myślą o zapewnieniu mieszkańcom bezpieczeństwa poprzez budowanie nowych chodników i ciągów pieszo-rowerowych, ale nie tylko. To także modernizacja budynku internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie. To także pieniądze na rzecz Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, z pomocy którego korzystają mieszkańcy naszego powiatu, ale także ościennych powiatów – mówi Krzysztof Pitra, wicestarosta tarnobrzeski. – Nowy, 2018 rok, dla powiatu to także większa współpraca z organizacjami pozarządowymi, które są łącznikiem pomiędzy mieszkańcami a samorządem. Dzięki nim znamy oczekiwania konkretnych grup mieszkańców i lepiej układa się ta współpraca.

Samorząd powiatu tarnobrzeskiego, jako jedyny w naszym regionie, w roku 2018 nie planuje zaciągnąć kredytu.

mrok

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.