Radni stanęli murem za koleżanką

1. Radni zagłosowali jednomyślnie za niewyrażeniem zgody na zwolnienie koleżanki. Fot. Ewa Faber

PRZEMYŚL, BIRCZA. Powody zwolnienia budziły wątpliwości.

Przemyscy radni powiatowi nie wyrazili zgody na zwolnienie ze stanowiska zastępcy kierownika USC w Birczy, swojej koleżanki Krystyny Mac. Według nich, podane przez wójta gminy argumenty są niewystarczające do wypowiedzenia pracy radnej. Jej zwierzchnik mimo wszystko zapowiedział zwolnienie podwładnej.

Podczas czwartkowej (31 stycznia) sesji Rady Powiatu Przemyskiego wszystkich obecnych siedemnastu radnych było zgodnych co do tego, że ich koleżanka Krystyna Mac, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Birczy, nie powinna być zwalniana. Projekt uchwały o wyrażenie zgody na jej zwolnienie został wzniesiony na wniosek wójta gminy Bircza, Józefa Żydownika, który zamierza zlikwidować stanowisko zajmowane przez K. Mac. Zdaniem radnych, podana przyczyna rozwiązania stosunku pracy z radną jest nieprawdziwa, gdyż, według nich, “nie została udowodniona, a nawet uprawdopodobniona”. Wójt swoją decyzję argumentuje ponadto wiekiem podwładnej, bowiem radna w styczniu nabyła prawo do emerytury. Radni podkreślają, że nie może to być wyłączną przyczyną zwolnienia. W ich ocenie,  pracująca w urzędzie gminy od blisko 40 lat i pełniąca funkcję zastępcy kierownika USC od ponad 10, Krystyna Mac nie powinna być zwalniana.

Jednak straci pracę?
Krystyna Mac nie była obecna na sesji, podczas której ważyły się jej losy. Radna przebywa obecnie na zwolnieniu. Nadal nie chce komentować zaistniałej sytuacji. Nie zdradza także swoich planów na przyszłość. Tymczasem jej zwierzchnik, pomimo decyzji radnych, nie zamierza poddawać się  i w dalszym ciągu dąży do zwolnienia radnej. – Jak tylko otrzymam opinię ze starostwa, rozwiązuję z Krystyną Mac umowę pracę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem – mówi Józef Żydownik.

Ewa Faber

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
gośćemigrant Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość
Gość
gość

każdy radny powinien dosłać jeszcze po 1 emerycie do każdego urzedu , a swoje stołki oddzac emerytom , no a reszta powietu za granicę…….

emigrant
Gość
emigrant

Jest na zwolnieniu lekarskim, a wiec kombinuje. Jezeli jak powiedzial wojt stanowisko zostaje zlikwidowane to sprawa jest w gesti administracji. Dlaczego radni motywuja swoje glosy tym ze motywacja wojta jest nieprawdziwa ? Na co komu tyle tylu niepotrzebnych pracownikow w gminie ? Radnych tez powinno kilku zostac odwolanych aby niepotrzenie nie podnosic kosztow administracji. A moze radni by chcieli aby z KAZDEGO DOMU W GMINIE byl radny pobierajacy diety !! Powinien 1 radny reprezentowac 1 tysiac mieszkancow na terenech wiejskich, a w malych miastach do 200 tys mieszkancow 1 radny na 10 tysiecy mieszkancow, a w wiekszych 1 radny na… Czytaj więcej »