Radni zagłosowali za Malawą. Były naciski

Krystyna Wróblewska, radna PiS. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zaskakujący finał batalii w sprawie przyłączenia Malawy. W środę Rada Miasta przegłosowała uchwałę, która uruchamia procedurę zmiany granic. Tym razem w ratuszu zjawili się prawie w komplecie radni PO i PiS. Przypomnijmy, że radni tych klubów opuścili obrady 2 lutego zrywając kworum. Nie przyszli też na kontynuację sesji 8 lutego.

Po krótkiej dyskusji doszło do głosowania, które zresztą powtarzano ze względu na wątpliwości co do wyniku. Ostatecznie za przyłączeniem Malawy zagłosowało 15 radnych z SLD, Rozwoju Rzeszowa, PO, a także Krystyna Wróblewska z PiS.

Przeciw było 5 radnych PiS. Wstrzymał się przewodniczący rady Andrzej Dec z PO.

Jak tłumaczyli radni za takim obrotem sprawy stały naciski polityczne. W przypadku PO były to działania posłów tej partii. Natomiast Krystyna Wróblewska jest dyrektorem Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, które podlega marszałkowi województwa.

Uchwała otwiera drogę do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami miasta w sprawie przyłączenia Malawy. To pierwszy krok w całej procedurze.

kk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
9 lat temu

tak to by było ciekawe – stadion się buduje tylko trybunkę należy odpowiednią skonstruować – już intonować w ratuszu plon niesiemy plon i zapoznać się z archiwalnymi tekstami byłej władzy na pewno będą na miejscu np. Towarzysze wy świnie ……. chodujcie – super tak dalej. !

Borjan
Borjan
9 lat temu

heheh jak tak dalej pójdzie i kolejne wioski będa przyłączane do Rzeszowa -to za jakiś czas prezydent Ferenc otrzyma nagrode „SOŁTYS ROKU „

ROMAN
ROMAN
9 lat temu

zawsze jak powstawał gród- dookoła powstawała osada- potem wioska- potem gród wchłaniał wioskę – przekształcał się w osadę i w miasto i tak to trwa- problem jest w czym – ano w tym że po przyłączeniu urzędnicy z gminy idą wek- kończą się biurka – posadki i kasa i dla tego tyle szumu- miasto musi wchłaniać tereny które są dookoła – taka jest kolej – czy się to wójtom podoba czy nie – przyłączać co się da należy patrzeć perspektywistycznie na 50 lat do przodu i wódz tak patrzy w tym wypadku ma rację.

Paweł
Paweł
9 lat temu

Nie rozumiem dlaczego tyle osób jest przeciwna rozwojowi. Chyba wszyscy wiedzą ze terenów w rzeszowie coraz mniej, a po drugie nalezy zachęcic obecnych właścicieli terenów do sprzedaży ich osobom które są skłonni inwestować ( włączenie do rzeszowa wpłynie na wzrost cen ) . Niestety nie mieszkam w obębie rzeszowa tylko w pierwszej miejscowości graniczącej z rzeszowem i musze stwierdzić ze na terenach nowo włączonych do rzeszowa jest duzo więcej inwestychi niż w miejscowościach należących do tych osciennych gmin. Inna sprawa to jeżeli powiększanie rzeszowa jest takie złe to dlaczego ludzie z przyłączonych miejscowości nie pokazują tego, nie protestują itp. Całą… Czytaj więcej »

buzio
buzio
9 lat temu

mam nadzieję że burmistrz boguchwały już nie dlugo sie zmieni bo ten facet nnie robi nic w gminie i nie mówiąc już o innych miejscach, nic kompletnie nic się w gminei nie dzieje. może właćzyć by gminę Boguchwałe do rzeszowa?

zbig
zbig
9 lat temu

Radni PO pokazali kim są. Zwykłymi tchórzami. Rynasiewicz tupnął nogą bo Tadziu prosił i towarzystwo sie wystraszyło. A Wróblewska dała dowód, ze zrobi wszystko, zeby utrzymac stołek. Swoja drogą nikt nie powinien uzależniać takiegi czy iinnego głosowania swojego podwładnego od utrzymania go na stanowisku. Jeden wielki bajzel.

bramkarz
bramkarz
9 lat temu

Kev jak chcesz zobaczyć kto jest smieszny to popatrz w lustro razem z rzeszowiakiem i Franciszkiem

Franciszek
Franciszek
9 lat temu

Badzcie konsekwentni i dokonajcie przylaczenia calej gminy Trzebownisko.To jest przyszlosc a Jasionka wraz z lotniskiem powinna byc dzielnica Rzeszowa.Inwestycja w kierunku polnocnym to wyzwanie chwili.Prezydent winnien jak najszybciej wejsc do urzedu gminy i zatrudnic tam profesjonalistow.

rzeszowiak
rzeszowiak
9 lat temu

Zrozumcie wreszcie że rzeszów musi sie powiększać ,i czy to są tereny leśne, uprawne czy też na nich występują zwierzęta hodowlane to nie zmienia faktu że za 10-15 lat tam zmieni się zupełnie większosć terenu , który można zurbanizować – zesztą gmona krasne powiedzmy że dostaje kase za malawę w wysokości 10 mln , zamiast te pieniądze przeznaczać na te terneny sołectwo malawa dostaje niespełna 4,5mln w dodoatku drużyna strumyka malawy gra w III lidze i potrzebuje zmodernozować stadion który obiecała gmina a tego nie zrobiła, będąc z rzeszowie kasa będzie cała szła na malawe plus dodatkowe kwoty unijne.

bramkarz
bramkarz
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

Aleś wyliczył Wylicz ile powinien dostac ten co na ten pomysł wpadł może tyle co ten ze stadionu narodowego czyli ponad 500 tyś A szkoły zamykac i produkowac wtórnych analfabetó co z Rzeszowa zrobią najwiekszą wieś w europie

Kev
Kev
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

Nie badz smieszny

Stefan
Stefan
9 lat temu
Reply to  rzeszowiak

Aleś ty głupi. Przypadek nie nadający się do leczenia. Rzeszowiak z ciebie taki, że słoma ci z gumofilca wystaje. Nie pipsz głupot tylko idź do chliwka świniom dawać jak przystało w stolicy innowacji

pferd
pferd
9 lat temu

zaraz po gminie Dynów :)

asterix1969
asterix1969
9 lat temu

A kiedy gmina Boguchwała?

gosik
gosik
9 lat temu
Reply to  asterix1969

Jak zmieni się burmistrz.

Stefan
Stefan
9 lat temu

Ludzie zapamiętajcie tą świnie podłożoną przez PO. Przy najbliższych wyborach trzeba skreślić tych z Bożej łaski polityków z tej perfidnej, antyobywatelskiej partii.