WRACAMY DO TEMATU: Radni zajęli się rondem “Ryśka z Klanu”

Rysiek Lubicz na krótko, ale był patronatem ronda w Kolbuszowej. Decyzją Rady Miejskiej, miejsce bohatera serialu “Klan” zajął Stanisław Mazan. Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Patronem ronda, które zrobiło furorę w całej Polsce, jest Stanisław Mazan

Nie popularny Rysiek Lubicz, a zmarły cztery lata temu Stanisław Mazan został patronem rodna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 875 w Kolbuszowej. Tak na ostatniej sesji zdecydowała tamtejsza Rada Miejska. Opcja patronatu St. Mazana wygrała z propozycjami nazwania ronda imieniem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i Franciszka Kotuli. Kandydatury sympatycznego bohatera serialu “Klan” nikt nie zgłaszał.

A wszystko zaczęło się 23 lutego b.r., kiedy to do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek lokalnych struktur PSL o nadanie rondu imienia Stanisława Mazana, naczelnika gminy Cmolas, członka Zarządu Powiatu i posła na Sejm RP z ramienia ludowców.

Wygrała propozycja ludowców
Kolejny wniosek do magistratu wpłynął 1 marca. Tym razem była to propozycja nadania rondu patronatu Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Pod tym wnioskiem podpisały się najważniejsze osoby w mieście, w tym m.in.: burmistrz Jan Zuba wraz z zastępcą, starosta Józef Kardyś i poseł PiS Zbigniew Chmielowiec. Ostatnia, społeczna propozycja patronatu dla ronda dotyczyła osoby Franciszka Kotuli, regionalisty i badacza kultury ludowej.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Paweł Galek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
rafi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rafi
Gość
rafi

Ja chcę Ryśka!