Radni zajmą się sprawą… Ryśka z Klanu

Fot. Archwium

KOLBUSZOWA. Rada Miejska zdecyduje o rondzie, które zrobiło furorę w całej Polsce.

Rondo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 875, na którym swojego czasu pojawiła się tabliczka z napisem “Rondo imienia Ryśka z Klanu”, zrobiło furorę w całej Polsce. W czwartek (26 bm.) tematem zajmie się Rada Miejska. Niestety, dla fanów serialu “Klan”, rondo przy ul. Mieleckiej nie będzie nosić patronatu sympatycznego Ryśka Lubicza.
O “rondzie Ryśka z Klanu” napisaliśmy w “Super Nowościach” ponad miesiąc temu. Naszą publikację na ten temat cytowano w wielu mediach prasowych i elektronicznych.

Zamiast Ryśka, patronem będzie Mazan?
A wszystko zaczęło się wraz z wnioskiem o nadanie rondu imienia “Ofiar Katastrofy Smoleńskiej”. Podpisały się pod nim najważniejsze osoby w mieście, w tym m.in.: burmistrz Jan Zuba wraz z zastępcą, starosta Józef Kardyś i poseł PiS Zbigniew Chmielowiec.

Gruszek w popiele nie zasypiał również powiatowy PSL. Jego szef Stefan Wrzask publicznie zaapelował o nadanie rondu nadać imienia Stanisława Mazana, zmarłego cztery lata temu, posła na Sejm z ramienia PSL, naczelnika gminy Cmolas i radnego powiatu. Pojawiły się też propozycje patronatów lokalnych regionalistów: Franciszka Kotuli i Macieja Skowrońskiego. W końcu sprawę w swoje ręce postanowił wziąć anonimowy żartowniś.

I na rondzie znalazła się tabliczka, która zrobiła furorę w całej Polsce. – Nie wiem kto był żartownisiem, ale jestem przekonany, że to był pstryczek w nos wnioskodawców ronda im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej – komentował kolbuszowski radny Dorian Pik. W czwartek (26 bm.) nazwaniem słynnego ronda zajmie się Rada Miejska. W programie jej obrad nie ma jednak patronatu ofiar katastrofy Tupolewa, czy “Ryśka z Klanu”. Jest za to imię St. Mazana.

Rondo “Ryśka z Klanu” rozsławiło Kolbuszową na cała Polskę. To pokazuje, jak niewiele potrzeba, aby wypromować małe podkarpackie miasteczko. Wystarczył dobry pomysł, będący pewnie wynikiem ironicznego spojrzenia na absurdalną rzeczywistość.  

Paweł Galek

do “Radni zajmą się sprawą… Ryśka z Klanu”

  1. Daniel

    witam rondo na mieleckiej bedzie nosilo imienia kapitana stefana batorego a na tarnobrzeskiej posla na sejm stanislawa mazana z porab kupienskich zmarlego pare lat temu

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.