Radni zapłacą 200 zł za nieobecność

-To dobry pomysł żeby odliczać radnemu 200 zł w przypadku nieobecności. To sposób na zdyscyplinowanie członków Rady Miejskiej - mówi Bolesław Bujak, burmistrz Ropczyc.

ROPCZYCE. Od 1 maja radni Rady Miejskiej w Ropczycach mogą stracić 200 zł diety w przypadku nieobecności na jednej sesji lub na jednym posiedzeniu komisji.

Jeżeli radnego nie będzie na trzech lub więcej sesjach w ciągu miesiąca, to straci prawo do całej diety, która wynosi 600 zł.

Takie nowe reguły, w tym też wysokość diet (szeregowy radny otrzyma miesięcznie 600 zł, a przewodniczący i wiceprzewodniczący po 800 zł), przyjęto na ostatniej sesji.

– Nowe zasady są dobre. Uśredniono sumę diety miesięcznej, ale tak, żeby koszt utrzymania Rady Miejskiej był taki sam jak w poprzednim roku – twierdzi Bolesław Bujak, burmistrz Ropczyc. – Teraz za nieobecność radnego na posiedzeniu, czy to komisji, czy sesji będzie odliczane 200 zł. Jest to pewna forma zdyscyplinowania.

Zmianę zasad naliczania diet radnym zaproponowało Prezydium Rady. Pomysł poparli wszyscy radni. Nawet opozycja nie była temu przeciwna i tylko dwie osoby wstrzymały się od głosu. Dotąd ropczyccy radni za każdą sesję dostawali 218 zł, a przewodniczący i wiceprzewodniczący o 100 zł więcej.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments