Radni zdecydowali – Rzeszów trzeba poszerzać

W kolejnych konsultacjach społecznych rzeszowianie wypowiedzą się, czy chcą, żeby stolica Podkarpacia powiększyła się m.in. o Trzebownisko. Fot. Wit Hadło
W kolejnych konsultacjach społecznych rzeszowianie wypowiedzą się, czy chcą, żeby stolica Podkarpacia powiększyła się m.in. o Trzebownisko. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Zła wiadomość dla sąsiednich gmin, które prezydent Tadeusz Ferenc chce przyłączyć do miasta.

We wtorek radni przyjęli dwa projekty uchwał. Jedna z nich dotyczy przyłączenia do miasta całej gminy Trzebownisko, druga – sołectwa Malawy z gminy Krasne i części gminy Trzebownisko (Zaczernia, Nowej Wsi, Tajęciny oraz części Trzebowniska i Jasionki).

Oznacza to, że w Rzeszowie i wymienionych miejscowościach po raz kolejny zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne.

en

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
38 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nowowsiok
nowowsiok
6 miesięcy temu

A my w gminie w Trzebownisku nie domy sie odgonic od koryta !
My som u siebie w gminie i sami se bierzemy co sie nom nalezy.

marek
marek
7 miesięcy temu

Tadkowi znowu zabraklo kasy i szuka, mieszkańcy Trzebowniska nie dajcie sie jak was przyjmą do rzeszowa skonczy sie wam dobre, miasto nic nie robi, sam mieszkam w czesci przyłaczonej już ponad 10 lat i niby miasto ale drogi nie chca zrobić po smiecie tez nie przyjezdzaja tylko trzeba samemu do ul dowieść a mam prawie 200m w zimie masakra drogi nie odsypią a przed przyłączenie tyle obiecywał Tadek

espero
espero
2 lat temu

Rzeszów nie powiększy się dopóki władzy w Rzeszowie nie przejmie człowiek z nadania obecnej partii rządzącej. Jednak moim zdaniem władze gminy Trzebownisko liczą się z tym, że prędzej, czy później stracą część gminy i już przygotowują się do tego. Moim zdaniem po to właśnie jest budowa mostu pomiędzy Łukawcem, a Wólką Podleśną. W chwili, gdy do Rzeszowa zostałaby przyłączona część gminy, pozostałe wioski (Stobierna, Łąka, Łukawiec, Terliczka, Wólka Podleśna) będą wewnętrznie skomunikowane właśnie tym mostem… I jeszcze jedna kwestia – za paranoję uważam projekt przyłączenia do miasta tylko części wsi Trzebownisko i Jasionka. Nie można sztucznie rozrywać więzi, które są… Czytaj więcej »

aaaa
aaaa
7 lat temu

Ale podniecacie sie czterema pasami do granic Rzeszowa na Lubelskiej, przeciez są one dopiero kilka mc a latami było wielkie dziadostwo i jazda po płytach..
A z miejscami pary co mi pomoże przyłaczenie gminy do Rzeszowa znajdzie się dla mnie niby praca… 

elka
elka
7 lat temu

PRACY jak nie było TAK NIE BĘDZIE CO TO ZA MYDLENIE OCZU !!!

KASA GMINY – pójdzie do miasta RZeszów i NIKT NIE BĘDZIE się martwił o wasze POTRZEBY !

c
c
7 lat temu

GMINA Trzebownisko WALCZCIE o SWOJE !!! niestety PREZYDENT FERENC walczy o kasę a dokładnie firmy i LOTNISKO w GMINIE Trzebownisko na pewno WAM NIE POMOŻE I BĘDZIE GORZEJ NIŻ JEST !!!! PODATKI PRĄD WODA WSZYSTKIE MEDIA BĘDĄ DROŻSZE JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TOO CHODZI O KASĘ
RZESZÓW TONIE W DŁUGACH !!!!!!!!!! a gmin trzeb to najlepsza SKARBNICA !

zgadzam się — PRAWDA !

ewa
ewa
7 lat temu
Reply to  c

popieram

b
b
7 lat temu

Prezydencie ZADŁUŻYŁEŚ RZESZÓW ……. WIĘC……. WARA OD GMINY TRZEBOWNISKO !

PIENIĘDZY SZUKAJ U SIEBIE !

a
a
7 lat temu

GMINA Trzebownisko WALCZCIE o SWOJE !!! niestety PREZYDENT FERENC walczy o kasę a dokładnie firmy i LOTNISKO w GMINIE Trzebownisko na pewno WAM NIE POMOŻE I BĘDZIE GORZEJ NIŻ JEST !!!! PODATKI PRĄD WODA WSZYSTKIE MEDIA BĘDĄ DROŻSZE JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TOO CHODZI O KASĘ

RZESZÓW TONIE W DŁUGACH !!!!!!!!!! a gmin trzeb to najlepsza SKARBNICA !

gminne celebrysci
gminne celebrysci
7 lat temu

A my OD KORYTA w Trzebowniska odgonic sie nie domy !

piotr
piotr
7 lat temu

Nikt za bardzo nie powinien pytać o takie rzeczy tylko powinno się przyłączać bo to dla dobra wszystkich – nie rozumię jakie podatki wyższe podatki wszędzie płaci się identyczne wczoraj w rzeszowie na 20 aut 17 było nie z rzeszowa i pytanie kto korkuje Rzeszów – gminy są biedne i bez perspektyw a w dużej aglomeracji jest większa szansa więcej pracy więcej inwestorów

ronsuliwa
ronsuliwa
7 lat temu
Reply to  piotr

panie Piotrzewszyscy to rozumieja procz urzednikow w trzebownisku. Im wisi i powiewa czy ktos bedzie mial prace i na zycie dla nich licza sie tylko stolki. O te stolki beda walczyc do krwi. A mieszkancy sie boja

elka
elka
7 lat temu
Reply to  piotr

co to za MYDLENIE OCZUU !!! jaka praca jakie stołki …….. O KASĘ CHODZI !!!!!!!

GMINA TRZEBOWNISKO MA DUŻO DOBRYCH FIRM ……….. wiec i DUŻO MIEJSC PRACY

PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ W BŁĄD !

gal-
gal-
7 lat temu

Władze miasta winny wziąć przykład z Jeleniej Góry , której włodarze dobrych parę lat temu w granice administracyjne miasta wchłonęli okoliczne gminy . Miasto jako zabudowa nie jest duże ale terytorialnie dużo większe od Rzeszowa.

ja
ja
7 lat temu

Co do gminy to macie racje, już dawno powinni połowę tego towarzystwa wypi… Uzyskać jakiekolwiek informacje w UG to jakaś porażka. Gmina niby pełna infrastruktura, ale ktoś buduje dom na jej terenie to wie z jakimi absurdami można się spotkać( ludzie rozbudowują na swój koszt kanalizację wodę i inne media ciągnąc linie różnymi ścieżkami, oczywiście z głównej magistrali bo sąsiad ma ale przekrój rury za mały). Zamiast rozbudować sieć widząc zainteresowanie i inicjatywę mieszkańców to hasło jest krótki ” Pan wybuduje i potem odda nam w użytkowanie a my będziemy konserwować i dbać..” Mimo tego miasto potrzebuje Trzebowniska, Jasionki, Tajęciny… Czytaj więcej »

Omen i Miraz
Omen i Miraz
2 lat temu
Reply to  ja

Co za głupoty się zawsze wygaduje przy okazji dyskusji o zmianie granic administracyjnych.
„Z tej części gminy też ludzie pracują w Rzeszowie.” – to jest populizm – przecież to Jan Kowalski pracuje w firmie XYZ i nikogo nie interesuje w granicach jakiej miejscowości miejsce pracy się znajduje. Przecież gdyby odpowiednio zmienić te granice to można by wtedy powiedzieć, że to rzeszowianie pracują w Kolbuszowej. To nie komunizm, że „Państwo” daje pracę.

Argi
Argi
7 lat temu

Kurczowe trzymanie się stołków i nepotyzm chyba jednak bardziej dotyczy włodarzy Rz niż Trzebowniska.
Szanuję Ferenca, ale tak naprawdę chodzi tu wyłącznie o kasę z dopłat i podatki z SSE Jasionka i Rogoźnica.
Co do pracy w Rzeszowie to tak jest na całym świecie. Ludzie w Stanach dojeżdżają do pracy ponad godzinę i nikt nie żąda przyłączenie do miasta wszystkiego w promieniu 100km.

P.S. Podatki i cena wody w Trzebownisku są naprawdę dużo niższe.

gazda
gazda
7 lat temu

Sprawa jest prosta. Jeżeli ponad 50% mieszkańców gminy pracuje, uczy się, leczy, itp. na terenie gminy, to O.K. Zaś jeżeli 90% mieszkańców ( nie licząc gminnych dostojników) pracuje i korzysta z infrastruktury Rzeszowa to o czym tu mówić? Podatki na to mam płacić ja i to tylko dlatego że parudziesięciu urzędasów gminnych może stracić nawet nie pracę, bo ją znajdą w Urzędach Rzeszowa, tylko tytuły typu Naczelnik, Burmistrz, Wójt, itp.

a
a
7 lat temu
Reply to  gazda

pierwsze się dowiedz o CO CHODZI potem możesz KOMENTOWAĆ jak widać masz MARNĄ WIEDZĘ NA TEN TEMAT !

mamnick
mamnick
7 lat temu

Najlepiej jak pseudotaxi z rejestracją RZE jeździ w Rzeszowie.NA WIOSKE!
RZE -To nie rejestracja to stan umysłu!

kazik
kazik
7 lat temu

panie ferenc weź pan cały tyczyn do rzreszowa prosimy

grzegorz
grzegorz
7 lat temu

Jestem za przyłączeniem. Jak teraz wyglada droga na Lublin z Rzeszowa biegnaca przez Trzebownisko a prowadząca do portu lotniczego „Jasionka”. Wsyd. Do granic Rzeszowa super 4 pasmowa a juz od granic miasta jak wjezdzamy do Trzebowniska – masakra.
Wojt Trzebowniska i cala reszta UG Trzebownisko boi sie utraty ciepłych posadek. O to chodzi.
Osobiscie jestem za wlaczeniem czesci gminy Trzebownisko tj. Zaczernia, Nowej Wsi, Tajęciny oraz części Trzebowniska i Jasionki – bo reszta miastu niepotrzebna

anka
anka
7 lat temu
Reply to  grzegorz

MASZ 3 drogi S19 , warszawska , oraz 19 będzie jeszcze autostrada A4 wiec masz słaby argument ! ;D

czemu nie walczycie o południową część bo tam nie macie na czym zarobić :D

ALE GMINA TRZEBOWNIKSO NIE BEDZIE ODPOWIADĆ za DŁUGI RZESZOWA !

staszek
staszek
7 lat temu

Takie same jak piszecie”pierdzistolki” są w ratuszu i tak samo sie boją przed kolejnymi wyborami, że stracą swoje foteliki. Rozwój miasta to nie tylko przyłączanie nowych terenów, to ich zagospodarowanie, miejsca pracy ale nie tylko w postaci galerii handlowych, to przed wszystkim ludzie którzy na to pracują a tu niestety ich się nie szanuje. Rzeszów to tylko opakowanie z psującą się zawartością, moze ładne na zew.ale w środku zepsute. I doceniam prezydenta jako osobę która zmieniła wizerunek miasta ale coraz więcej jego działań zaczyna byc jedynie kaprysem a nie potrzebą. A walczy o przyłączenie po to by zbierać podatki dla… Czytaj więcej »

ula
ula
7 lat temu
Reply to  staszek

PRAWDA !

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

podam przykład Londynu; światowa metropolia -w 48 rzymianie zaczynają budowę pierwszego obozu – już w roku 70 -tym naszej ery był rzymski obóz warowny -w wieku XI -tym po zbudowaniu pałacu Westminsterskiego przeniesiono tu stolicę -w 1665 było już około 100.000 mieszkańców [ potem był straszny pożar spłonęło 13 tysięcy domów i 90 kościołów] -w 1863 mają już pierwszą linię metra -w XVIII powstaje; British Museum -w 1908 mają pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie -w 1965 powstaje ; metropolia po przyłączeniu wszystkich dookólnych dzielnic razem z city tworzą ; Greater Londyn -w 2003 lotniska obsłużyły 70 milionów pasażerów -w 2011- liczba… Czytaj więcej »

don
don
7 lat temu

Problem w tym że wiejskie elity stracą stołki. Wójt z ćotkami kuzynami i szwagrami na zasiłki śię udadzą w tym problem, a ludziom zciemniają że to że tamto a to o stołeczki chodzi. Co zmienia fakt jak się miasto nazywa?nic. Dom będzie stał dalej w tym samym miejscu.

ula
ula
7 lat temu
Reply to  don

CHODZI o FIRMY i LOTNISKO – kasę …….. A NIE DOBRO LUDZI !

DROŻSZE MEDIA PODATKI — > nikt o tym nie mówi DLACZEGO :D???????

Jan
Jan
7 lat temu

Coraz więcej osób rozumie, że tylko szybki rozwój miasta i wzrost liczby mieszkańców jest szansą dla Rzeszowa.

b
b
7 lat temu
Reply to  Jan

wszyscy wiedzą że RZESZÓW TONIE W DŁUGACH !!! —> WIEC WARA OD GMINY TRZEBOWNISKO !

jozef
jozef
6 lat temu
Reply to  Jan

Ale nie dla przylaczanych gmin!

ronsuliwa
ronsuliwa
7 lat temu

Przeciez tu posylaja dzieci do szkol, tu sie lecza, tu pracuja. tu jezdza na zakupy do hipermarketow. Nie moge pojac dlaczego nie chca nowej drogi. Region zyskuje jak z budzetu centralnego trafia wiecej do stolicy regionu. Sama gmina moze niewiele.

pisul
pisul
7 lat temu

„Zła wiadomość dla sąsiednich gmin, które prezydent Tadeusz Ferenc chce przyłączyć do miasta.” Co za bezstronna opinia :) zla wiadomosc dla urzednikow ale nie dla mieszkancow gminy jesli juz.

Ferenc wybuduje wypasiona 4 pasmowa dobrze oswietlona droge z sciezkami rowerowymi i nowymi chodnikami od Jasionki do Rzeszowa. wszyscy zyskuja procz pierdzistolkow ktorzy straca cieple posadki.Trza bedzie poszukac prawdziwego zajecia a nie sciemniac. Obijanie huem gruch juz sie skonczy :)

b
b
7 lat temu
Reply to  pisul

JAK ZWYKLE MYDLENIE OCZU DOBRZE URZĘDNIKOM IDZIE !!!

4 pasmowa droga jest nie potrzebna ………. ;D Wystarczy S19 i A4 macie lepsze pomysły

bo to że wszystko będzie droższe nie napiszecie !!!!!!!!

M.
M.
7 lat temu

Chcą pracować w mieście, niech należą do miasta – dla mnie to jest oczywiste.

a
a
7 lat temu
Reply to  M.

Narzekacie że tyle ludzi z wiosek jeździ do rzeszowa a to ludzie z miasta nie pracują w Jasionce? na porcie lotniczym albo w firmach z Doliny Lotniczej? A to że gmina nie chce do rzeszowa to tez wybór ludzi którym, nie potrzebne są wyższe podatki i wymiana dokumentów, bo + żadnych nie ma, a czteropsamówka? może i zrobi ale 20 lat po przyłączeniu a jak zrobi to da buspasy, już zapowiadał nawet kolejke do portu lotniczego, i gdzie jest? Obietnic złoży wiele a nic z nich nie wyjdzie tylko chce się obłowić i miec czym pochwalić – bo kladke az… Czytaj więcej »

b
b
7 lat temu
Reply to  a

PRAWDA!

jozef
jozef
6 lat temu
Reply to  M.

Lubisz jarzyny ? Jesli tak to musisz mieszkac na wsi!