Radny chce znaczącej podwyżki dla urzędników

Czy pracownicy kolbuszowskiego magistratu zarabiają za mało? Fot. Autor

KOLBUSZOWA. Czy pracownicy kolbuszowskiego magistratu zarabiają za mało?

Radny Bronisław Wiktor uważa, że pracownicy kolbuszowskiego magistratu zarabiają za mało. Podkreśla, że urzędnicy w ościennych gminach mają wyższe pensje. – Wkrótce będziemy pracować nad przyszłorocznym budżetem. Będę wnioskować, aby była tam pula na podwyżki dla pracowników Urzędu Miejskiego – mówi radny Wiktor. – Chodzi o to, by pensje urzędników były adekwatne do wykonywanej przez nich pracy.

Burmistrz Jan Zuba mówi wprost:  znaczących podwyżek dla urzędników nie będzie. W przyszłym roku pensje co prawda wzrosną, ale minimalnie. – Wskaźnik, jaki pan skarbnik zaproponował jest poniżej inflacji, więc nie odzwierciedli to intencji pana radnego – mówi.

- Zdajemy sobie sprawę, że pracownicy urzędu są nisko opłacani, ale mamy również świadomość sytuacji, w jakiej jest nasz budżet – zaznacza Zuba. – Pensje bez pochodnych w skali roku to wydatki rzędu ok. 2,5 mln zł. A więc dziesięcioprocentowy wzrost wynagrodzeń to dodatkowe 250 tys. zł, ale z pochodnymi, jest to już kilkaset tysięcy złotych. Pewnie pracowników naszego urzędu by tu usatysfakcjonowało. Czy nas na to stać? Nie wiem.

Samorząd oszczędza nie tylko na pensjach urzędników, ale również na magistracie. – Mówi się, że “szewc bez butów chodzi” i my tak chodzimy od 10 lat. Zaczyna nam się wszystko “rwać” w urzędzie, bo oszczędzaliśmy – alarmował swojego czasu burmistrz Zuba.

Paweł Galek

do “Radny chce znaczącej podwyżki dla urzędników”

 1. K.Bimbała

  Syf ten ma swój zalążek u samej góry, gdzie w przy każdym ministerstwie jest klika urzędasów stworzona dla swoich dobrze opłacanych nierobów.

 2. rzeszowiak

  Najpierw w osciennej gminie mowi sie ze maja wiecej a wiec i im sie nalezy. Potem tamci zarza zauwaza ze to oni z kolei maja mniej bo obecni w Kolbuszowej maja wiecej i znowu w Kolbuszowej beda sie upominac ze maja mniej jak tamci i tak w kolo wojtek.
  Dlaczego nie ma odgornie wyznaczonych poprzez wladze zwierzchnie wysokosci poborow zwiazanych z wykowywana praca w instytucjach panstwowych ?
  Przeciez takie zostawienie sprawy do dowolnego ucwalania sobie poborow prowadzi do karygodnego zlodziejstwa poniewaz ktos sobie umysli ze mu sie nalezy wiecej i wiecej i wiecej ITD ITD
  Ordynarne ZLODZIEJSTWO i DEFRAUDACJA publicznych pieniedzy !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.