Radny oskarżony o propagowanie satanizmu

Jeden z kolbuszowskich miesięczników, dotowany przez lokalne samorządy, nie zostawia suchej nitki na radnym miejskim, Dorianie Piku i jego kolegach z zespołu Le Moor, sugerując, że ich teledysk „Dzień dobry mój Jezu” propaguje satanizm. Fot. Paweł Galek

KOLBUSZOWA. Lokalny miesięcznik o teledysku „Dzień dobry mój Jezu”.

Teledysk zespołu rockowego Le Moor „Dzień dobry mój Jezu” stał się obiektem zainteresowania jednego z kolbuszowskich miesięczników, który dotowany jest przez lokalne samorządy. Utwór, jak czytamy w periodyku, propaguje satanizm. Wcześniej ten sam autor zobaczył twarz szatana w… układzie graficznym plakatu Le Moor.

Klip „Dzień dobry mój Jezu” powstał ponad dwa lata temu, ale dopiero teraz wzbudził zainteresowanie „Przeglądu Kolbuszowskiego”. W miesięczniku tym ukazał się jego tekst, którego autor, Stanisław Gorzelany nie zostawia suchej nitki na radnym miejskim, Dorianie Piku i jego kolegach z zespołu Le Moor, sugerując, że teledysk propaguje satanizm.

„Zamiast uwielbienia – przekleństwa”

– Tytuł utworu sugeruje, że to modlitwa. Jednak zamiast słów skromności i pokory jest krzyk do mikrofonu, jakieś pretensje do Pana Boga. Zamiast uwielbienia – przekleństwa. Zamiast spokojnej i pogodnej muzyki – huk gitar i perkusji. Refren piosenki brzmi: „Dzień dobry mój Jezu, dobry wieczór mój Panie. Znowu zajebałem zanim pomyślałem”. Co ma oznaczać zestawienie tych słów? Czy może „utnij mi głowę”? – zastanawia się autor testu.

– W 56 sekundzie teledysku scena symboliczna w swej wymowie. Otwierają się drzwi i wchodzi mężczyzna ubrany na czarno i w koszulkę z logo zespołu. Otwiera szeroko usta i pokazuje dłonią znak satanistów „El Diablo”, czyli układ palców dłoni symbolizujących rogi i pysk szatana. Co ten znak ma wspólnego z ma wspólnego z Chrystusem i piosenką o Jezusie?  Teledysk jest prezentowany publicznie w Internecie. Można się zgadzać lub nie z jego treścią i symboliką, ale rozpowszechnia go osoba publiczna, radny miejski – zaznacza St. Gorzelany.

„Z tego wszystkiego wyrosły jej rogi”

Dorian Pik do całej sprawy podchodzi z dużym dystansem i poczuciem humoru. Na portalu społecznościowym opublikował zdjęcie, które podpisał w taki oto sposób: „A oto moja narzeczona. Z tego wszystkiego wyrosły jej rogi. Jakby ktoś miał kontakt z panem redaktorem Gorzelanym, to proszę o przekazanie mu tej informacji.”

To nie pierwszy raz, kiedy publicysta „Przeglądu Kolbuszowskiego” zarzuca radnemu Pikowi propagowanie satanizmu. Trzy miesiące temu twarz szatana zobaczył on w plakacie zapowiadającym koncert Le Moor. – Według osób znających się na symbolice religijnej, małe fotografie z koncertów zestawione są tak, żeby w całości kompozycji można się było dopatrzeć czoła, oczodołów, ust i brody demona – dowodził St. Gorzelany.

To nie wszystko. Ponad 6 lat temu publicysta „Przeglądu Kolbuszowskiego” oskarżył Doriana Pika o profanację męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz obrazą uczuć religijnych i patriotycznych polskich katolików w teledysku Le Moor „Dam ci dychę”. 

Paweł Galek

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
hijenaBonifacy KrufkaZefir Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
hijena
Gość
hijena

Problem na pierwszy rzut oka jest powazny.Redachtorek tego prowincjonalnego pisemka na plakacie zobaczyl szatana .Co na to gminny miszcz* ceremonii,egzorcysta miejscowy pleban?Jeszcze przy pomocy kadzidła nie wygonił Złego z redakcji ,to jawne olewanie obowiązku słuzbowego z jego strony

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

To satanizm TEŻ zabroniony? Gdzie można sprawdzić, które religie i wierzenia nire są zabronione? Liga Nawijających Makaron Na Uszy w dni Powszednie i swięta też?

Zefir
Gość
Zefir

Tacy ludzie jak pan radny swietnie kompromituja srodowiska narodowe i katolickie.
Co to efekt zlej woli, glupy czy naciskow nastepcow oficerow „czworki”?