Radny PiS ukradł towar w sklepie i ma wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu

Radny Jerzy H. to naprawdę „gwiazda” lokalnej sceny politycznej. Fot. Archiwum

GMINA PRZEWORSK. „Godnie” i dumnie sprawuje nadal mandat radnego.

Radny gminy Przeworsk, Jerzy H., to przedstawiciel „prawych i sprawiedliwych” w Radzie Gminy. Doprawdy można go uznać wręcz za wzór! 55-latek może „pochwalić się” kradzieżą w „Biedronce” oraz prawomocnym wyrokiem za jazdę po pijanemu. Do głowy mu nie przychodzi zrezygnować z mandatu radnego. – Ludzie robią gorsze rzeczy – komentuje całą sprawę sympatyk PiS z okolic Przeworska.

Niektórzy jeszcze nie otrząsnęli się z szoku na wieść o tym, jak koledzy z PiS bronili przewodniczącego Rady Powiatu Przeworskiego, który prowadził samochód mając około 1 promila alkoholu w organizmie, a już dla mieszkańców Przeworska i okolic mamy nowe, niestety niezbyt pozytywne informacje. Otóż radny gminy Przeworsk, Jerzy H., „wsławił się” kradzieżą w „Biedronce”. W październiku zeszłego roku radny nabrał w jednym z marketów „Biedronka” towarów wartych łącznie około 90 złotych i spokojnie przejechał sklepowym wózkiem przez jedną z nieczynnych kas w markecie, odpinając taśmę zabezpieczającą przejście. Policja zjawiła się, gdy pakował do samochodu towary, nie bójmy się tego słowa, ukradzione ze sklepu. Jako że kradzież mienia o wartości poniżej 500 złotych to jedynie wykroczenie, radnego ukarano mandatem w wysokości 500 złotych. Czy go zapłacił – nie wiemy.

Mandat za kradzież sklepową nie wydawał się najwyraźniej Jerzemu H. przeszkodą dla dalszego sprawowania mandatu radnego gminnego. To jednak nie wszystko. W lutym tego roku policjanci zatrzymali do kontroli volkswagena caddy prowadzonego przez Jerzego H. Jak się okazało, kierujący był pijany, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Natychmiast stracił prawo jazdy, a sprawa trafiła do sądu. Prawomocny już wyrok zapadł w czerwcu.

– Sąd uznał Jerzego H. za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył karę grzywny w wysokości 1200 złotych, orzekł zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych przez okres 3 lat. Dodatkowo oskarżony ma zapłacić 5 tys. złotych grzywny na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym w Wypadkach Komunikacyjnych oraz ponieść koszty sądowe – informuje sędzia Małgorzata Reizer, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Radny z kradzieżą na koncie i skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo jazdy po pijanemu nadal współdecyduje o losach gminy Przeworsk. Prawo na to pozwala, bo mandat radnego ulega automatycznie wygaszeniu, gdy zostanie on prawomocnie skazany na karę więzienia, choćby w zawieszeniu. Tu takiej kary nie ma, zatem Jerzy H. pełni swój mandat zgodnie z prawem, ale czy zgodnie z etyką i zasadami współżycia społecznego? Przewodniczący Rady Gminy Przeworsk, Andrzej Ruchała (PiS) o wyczynach swego kolegi z RG dowiedział się od dziennikarzy. – Jeśli te informacje są prawdziwe, to byłoby doprawdy bulwersujące – skomentował. 

Monika Kamińska

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
gajowy MaruchaqazTomekhijenaradek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gajowy Marucha
Gość
gajowy Marucha

Byl u proboszcza w parafii u spowiedzi i dal sporo na tace, a potem z zaswiadczeniem od proboszcza ze byl u spowiedzi byl na wizycie w PiS u prezesa Kaczynskiego gdzie dostal rozgrzeszenie.
Teraz moze od nowa oszukiwac, krasc i robic przekrety pod patronatem Prezesa PiS-u.

qaz
Gość
qaz

sędziom tez się zdarza i nie tracą posad, a przykład idzie z góry to co się dziwić

Tomek
Gość
Tomek

I co mu zrobią? To samo co podkuls…. i bure……

hijena
Gość
hijena

Jarek trza coś zrobić z tym prawym i sprawiedliwym.

radek
Gość
radek

Wysokie standardy narzucone przez rządzącą partię są powszechną praktyką jej członków i sympatyków.