Radny pytał, wójt chichotał

Radny Dariusz Sobolewski interweniował w sprawie remontu mostu, za który odpowiada instytucja, w której… pracuje. Fot. Autor

WOLA RANIŻOWSKA. Kuriozalna sytuacja. Radny prosi o interwencję w sprawie mostu, za który odpowiada instytucja, w której… pracuje.

Generalnego remontu mostu przez przysiółek Pozduć domaga mieszkaniec Woli Raniżowskiej i radny Dariusz Sobolewski. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest on pracownikiem Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, który jest… właścicielem mostu. – Pan Dariusz może sobie w pracy zweryfikować moje informacje na ten temat – chichotał na sesji wójt gminy Raniżów, Daniel Fila.

Radny Dariusz Sobolewski oświadczył na ostatniej sesji Rady Gminy, że wiele razy prosił wójta o interwencję w sprawie remontu mostu w Woli Raniżowskiej. Bez skutku. – Nie wiem, co się dzieje w tej sprawie. Wielokrotnie dzwoniłem do Urzędu Gminy i albo się nie dodzwoniłem, albo nikt nie potrafił mi udzielić żadnych informacji – alarmował Sobolewski.

– Dziwi mnie to pytanie, bo przecież pracuje pan w Zarządzie Dróg Powiatowych w Kolbuszowej, który jest właścicielem tego mostu – odpowiadał wójt Daniel Fila. – Z mojej wiedzy wynika, że pan starosta zlecił opracowanie dokumentacji dotyczącej przebudowy tej przeprawy. Mieszkańcy naszej gminy bardzo często z niego korzystają, sam po nim bardzo często jeżdżę i dlatego dążymy do tego, by powiat ten most wyremontował – zaznaczył wójt.

– O tym, że przeprawa ta jest powiatową, nie trzeba nikomu mówić. Ciekawi natomiast jakie kroki podjął wójt, aby ten most mógł spełniać zasady bezpieczeństwa – komentował Sobolewski. – Ponieważ nie kto inny jak on powinien w pierwszej kolejność upominać się o przebudowę lub remont tej przeprawy – dodał.

Paweł Galek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o