Radny: – Wójt stworzył dwór, za który płacą podatnicy

Wójtowi Danielowi Fili (z prawej) zarzuca się m.in. stworzenie swoistego dworu z urzędników gminy Raniżów. Fot. Autor

RANIŻÓW. Daniel Fila w ogniu krytyki. Dziś zarzuca mu się nie tylko podsłuchy…

Ujawnieniu tzw. afery podsłuchowej uruchomiło lawinę krytyki, która spada na głowę wójta Daniela Fili. Zarzuca mu się nie tylko podsłuchiwanie ludzi, ale także: niegospodarność, nepotyzm, zadłużanie gminy, rozbudowę administracji i stworzenie z niej swoistego dworu oraz… zwykły brak kultury. Te i inne zarzuty formułuje wielu przeciwników wójta, ale tylko jeden z nich – radny Karol Ozga – mówi o tym otwarcie.

Zdaniem Karola Ozgi, rządy obecnego wójta Raniżowa to pasmo błędów. – Zaraz po objęciu stanowiska pan Daniel Fila “postawił” na rozbudowę gminnej administracji – mówi.

Zabrał sprzątaczkom, dał kierownikom w urzędzie
– Na “dzień dobry” wójt zażyczył sobie dwie sekretarki, choć jego poprzednikowi wystarczała jedna. Kolejne koszty to stworzenie Zakładu Utrzymania Porządku i rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji, na który w ub. r. wydaliśmy krocie – wylicza.

– Pan wójt obciął 1/4 etatu pracownikom szkół w Mazurach i Raniżowie, a mniej więcej w tym samym czasie dał podwyżki kierownikom urzędu 200-500 zł. Czyli obcinamy tym, co mają mało, a dajemy tym, co mają dużo. Gdzie tu jest logika? – irytuje się Ozga. – Najpierw stworzyło się dwór, co zdecydowanie obciążyło budżet gminy, a teraz stoimy pod ścianą, bo zadłużenie zwiększyło się dwukrotnie i jest zagrożenie komisarzem – alarmuje.

Płaci za udział plebiscyt, kupuje podsłuchy
Radny Ozga przypomina, że wójt nie zapomniał również o sobie. – Zaraz po objęciu przez pana Filę stanowiska wielce szanowna Rada Gminy podjęła decyzję o podwyżce jego wynagrodzenia o ok. 2 tys. zł. Swojego czasu wyszedłem z wnioskiem obcięcia pensji wójta, bez skutku. Innym razem pan Fila pokazał nam statuetkę i dyplomik z jakiegoś plebiscytu. Okazało się, że wójt zapłacił za to 5 tys. zł. To znaczy zapłacili podatnicy z naszej gminy.

– Potem okazuje się, że jeszcze pan wójt kupuje jakieś urządzenia, czym ośmiesza naszą gminę. Czy po tych wszystkim pan wójt myśli, że cieszy się zaufaniem mieszkańców? Czy sądzi, że będą chcieli mu zaufać i rozmawiać z nim poważnie? Wydaje mi się, że nie.

Radny: – Wójt zwyzywał mnie od gówniarzy
Ozga oskarża wójta także o… brak kultury. – Na komisji poprosiłem go o pokazanie pewnych faktur. W odpowiedzi pan wójt zwyzywał mnie od… gówniarzerii i oświadczył, że nie będzie przynosił faktur, bo… jeszcze coś bym ukradł. Czy to jest dyskusja z poważnym człowiekiem? Czy po takim czymś chcę mi się z nim dyskutować? Dlatego wolę dyskutować na sesji, gdzie jest większe gremium, bo wtedy pan wójt jest bardziej kulturalny – dodaje.

– Wiem, że popełniłem jakieś błędy, za które jestem skłonny przeprosić – przyznaje wójt Fila. – Zdaję sobie również sprawę, że zaufanie, którym obdarzyli mnie mieszkańcy, zostało nastawione na szwank. Ja tego nie ukrywam. Jeżeli coś zrobiłem źle, to przepraszam. Tylko, że ja w odróżnieniu do niektórych mam odwagę wstać i coś zaproponować.

***
Daniel Fila ma wielu przeciwników. Jednak żaden z nich otwarcie nie powie, co myśli o wójcie. Wszelka krytyka jest artykułowana po cichu i anonimowo. Ludzie boją się, bo syn pracuje w szkole, córka w urzędzie, a żona w zakładzie komunalnym…

Paweł Galek

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
śmiech na salirysiekKarol2gilotynaJacek i Placek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
śmiech na sali
Gość
śmiech na sali

… tak się składa że znam wójta i radnego, ze studiów, Karol jakby mógł to by baldachim niósł za Danielem i czerwony dywan rozkładał jednocześnie… wychwalał go pod niebiosa, złego słowa nie powiedział, wychodził na powitanie jak tylko Daniel zadzwonił….panie redaktorze, trochę obiektywizmu – może by tak zapytać ludzi ze studiów, znajdą się dziesiątki świadków, że Karol to był dopiero dworzanin Daniela, a teraz nagle hohoho…. to jest śmiech na sali

rysiek
Gość
rysiek

tak jes w wiekszości gmin, nepotyzm, przerost administracji, zatrudnianie ‚swoich’
czas żeby prokuratrury dobraly sie do d … panom wójtom

Karol2
Gość
Karol2

Bardzo proszę Karola o podanie informacji jak wyglądało zatrudnianie w gminie za poprzedniego wójta?
Ile jest osób spokrewnionych w panią A.N. ile jest członków rodziny S i K. (czy te dwie rodziny nie są przypadkiem spokrewnione ze sobą?) Ile małżeństw zostało zatrudnionych w Urzędzie Gminy i jednostkach podległych?

gilotyna
Gość
gilotyna

Danielu wspaniały, kto ujawnił listy płac nauczycieli ze szkoły w Mazurach? teraz wystarchałes dupy i zatrudniasz z powrotem emerytów-nauczycieli, wiec w jaki sposób chcesz znalesc oszczednosci w szkołach. dla ciebie osiłku to nie problem zlikwidowac jedna czy druga placówke. pomaga ci w tym niejaki radny Indyk z Ranizowa, który w białych rekawiczkach chce sie rozprawic za przerane wybory z Niemczykiem… pozdrowienia dla mamusi

piotrek
Gość
piotrek

Jak zwykle radny Ozga obrzuca błotem, ale może jakieś konkrety? Czy tylko ogólnie rzucane slogany bez pokrycia w faktach.

Jacek i Placek
Gość
Jacek i Placek

Fakty – to proszę zobaczyć kto i na jakich zasadach otrzymał bezpłatny internet?
Kto i dlaczego uczestniczył na szkoleniach dla pracowników gminy? Dlaczego podpisywali pracowników a zabierał swoich ziomków niezatrudnionych w gminie – gmina ponoć za to płaciła.
Drogi Piotrze a może drogi Danielu faktów jest znacznie więcej ale jak zmieni się właściwość organów prowadzących postępowanie to niebawem sam je zobaczysz :)