Radośnie w hali ROSiR (ZDJĘCIA)

W zespole AZS Rzeszów zadebiutowała Anna Wielebnowska (nr 24), była olimpijka z Sydney. Fot. Wit Hadło

I LIGA KOBIET. W rzeszowskim zespole zadebiutowała olimpijka z Sydney.

Pierwszy mecz w Rzeszowie i pierwszy komplet punktów. Triumf “akademiczek” nad Liderem Swarzędz oklaskiwał m.in. trener Wojciech Downar-Zapolski, który prowadził drużynę w ekstraklasie.

Zaczęło się źle. Gospodynie traciły piłki w niegroźnych sytuacjach i po siedmiu minutach przegrywały 5-14. Końcówka I kwarty należała jednak do rzeszowianek. Nowa w zespole Katarzyna Suknarowska, która wcześniej irytowała podając do nikogo, zaczęła “wjeżdżać” pod kosz, a potem z zimną krwią wykorzystywała szansę na łatwe punkty z rzutów wolnych.

– Gdy dziewczyny oswoiły się z atmosferą w hali, zaczęły sobie przypominać, co ćwiczą na treningach i od razu ruszyły z miejsca – podkreślał Paweł Lenik, szkoleniowiec AZS Politechniki.

Na początku II kwarty na boisko weszła Anna Wielebnowska, która zagrała w meczu o punkty po kilkumiesięcznej przerwie. Mistrzyni Polski z Wisłą Kraków i uczestniczka igrzysk olimpijskich w Sydney przed 13 laty, z marszu zdobyła punkty z “osobistych”, a potem zaliczyła asystę. 4 punkty, 2 asysty, 2 bloki i 6 zbiórek podczas 12 minut gry to wynik więcej niż dobry.

– Co doświadczenie, to doświadczenie – kiwali głowami z uznaniem kibice w hali ROSiR. Lider do połowy III kwarty trzymał się dzielnie (34-32), ale potem AZS odjechał (ważne punkty Suknarowskiej) i w IV kwarcie już tylko powiększał przewagę. W środę przed naszym zespołem trudniejszy sprawdzian – wyjazdowa potyczka z Ostrovią.
AZS Uniwersytet Rzeszowski 61

LIDER Swarzędz 41
(13:16, 16:8, 14:10, 18:7)

AZS: Rafałowicz 11 (1×3), Suknarowska 16 (2×3), Mistygacz 3 (1×3), Lelek 3, Oses 10 oraz Hogendorf 6, Wilk 8 (1×3), Wielebnowska 4, Piwowarczyk 0.
LIDER: Grześczyk 11 (1×3), Lewińska 2, Dedio 6, Pietraszek 6, Urbaniak 12 oraz Babij 2, Adamowicz 2, Szarzyńska 0, Rutkowska 0, Czachor 0, Pacyńska 0.

Sędziowali Jakub Kotulski i Robert Rydz. Widzów 200.