Rady osiedlowe dostaną swoje małe budżety?

- 100 tysięcy złotych na każdą radę osiedlową to nie tak wiele dla budżetu miasta, ale pozwoli na konkretne działania radom na swoim terenie - argumentował podczas sesji radny Zenon Trojan. Fot. Autor
– 100 tysięcy złotych na każdą radę osiedlową to nie tak wiele dla budżetu miasta, ale pozwoli na konkretne działania radom na swoim terenie – argumentował podczas sesji radny Zenon Trojan. Fot. Autor

DĘBICA. Na środowej sesji Rady Miasta Dębica padła interesująca propozycja dotycząca niewielkich budżetów, które przysługiwałyby radom osiedlowym. Według tej propozycji, każda rada osiedla otrzymałaby do swojej dyspozycji 100 tys. zł.

Taki pomysł w ramach wolnych wniosków złożył radny Zenon Trojan. – Chodzi o to, żeby dać radom osiedlowym środki, którymi same mogłyby dysponować – tłumaczył radny Trojan. – W ten sposób poszczególne rady mogłyby decydować o niewielkich remontach, drobnych naprawach czy małych inwestycjach na swoim terenie.

Wniosek radnego jest o tyle interesujący, że stanowiłby on cos w rodzaju małych budżetów obywatelskich. Dzięki takim środkom za pośrednictwem rad osiedlowych mieszkańcy mogliby uzyskać załatwienie drobnych spraw, które bolą ich na ich osiedlach, bez konieczności forsowania uchwał na radzie miasta, gdzie często bardziej decyduje polityka niż sprawy mieszkańców.

Teraz piłka jest po stronie Urzędu Miasta. Czy pomysł radnego zostanie przekuty na konkret? Zobaczymy, ale jest na to szansa, bo właśnie trwa opracowywanie przyszłorocznego budżetu.

ArtG

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ksw
ksw
7 lat temu

To jest radny myśli o tym co wazne dla mieszkańców miasta a nie polityka i polityka .W całej Polsce powinno tak być