Rafał jesteś dumą Mielca!

Rafał Augustyn z OTG Sokół Mielec podczas niedawnego Pucharu Europy w Portugalii wraz z kolegami z reprezentacji Polski zdobył brązowy medal w chodzie na 50 km.

MIELEC. Burza gromkich braw i niemalże okrzyki zachwytu. Tak miejscy rajcy powitali Rafała Augustyna, zawodnika chodu sportowego OTG „Sokół” w Mielcu, który podczas niedawnego Pucharu Europy w Portugalii wraz z kolegami z reprezentacji Polski zdobył brązowy medal w chodzie na 50 km.

Młody sportowiec, chcąc odwdzięczyć się za pomoc,  przekazał prezydentowi Januszowi Chodorowskiemu unikatową publikację.  Chodzi o wydaną przez Polski Komitet Olimpijski książkę poświęconą historii igrzysk olimpijskich i udziale w nich Polaków w latach 1924-2010”. Pozycja ta jest zadedykowana pamięci Piotra Nurowskiego, prezesa PKOL, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

– To biały kruk wśród tego typu egzemplarzy książkowych. Nie jest on praktycznie nigdzie eksponowany – mówił Rafał Augustyn. – Są tam wszystkie nazwiska olimpijczyków od początków startu, czyli od nowożytnych igrzysk po chwile obecną. Warto tam zajrzeć i odświeżyć pamięć – zachęcał młody sportowiec i podziękował za pomoc. – Dalej będę walczył najlepiej, jak potrafię, aby godnie reprezentować nasze miasto i kraj – zapewniał.

Mniej dyplomatyczny był Józef Wojtowicz, opiekun Rafała, wiceprezes OTG Sokół Mielec i działacz sportowy z blisko… 60-letnim stażem. – Dziękujemy za już i prosimy o jeszcze – mówił pan Józef, patrząc głęboko w oczy prezydentowi Janusza Chodorowskiego.
pg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments