Rafał Wilk mistrzem olimpijskim!

Rafał Wilk. Fot. Paweł Bialic

PARAOLIMPIADA LONDYN 2012. Były żużlowiec rzeszowskiej Stali, Rafał Wilk, na odbywającej się w Londynie Paraolimpiadzie wywalczył złoty medal!

Wilk po krążek z najcenniejszego kruszcu sięgnął w dyscyplinie handbike – polegającej na jeździe rowerem z napędem ręcznym.

Żużlowiec, który 3 maja 2006 roku uległ groźnemu wypadkowi, tracąc władzę w nogach, zdobył złoto w jeździe indywidualnej na czas (25:24:,17). Drugie miejsce na podium zajął Nigel Barley (Australia – 26:18,34), zaś brąz przypadł Niemcowi Berndowi Jeffre (27:00,90).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
8 lat temu

Nie wiem jak dla Was ale dla mnie Rafał to jest MEGA gość. Naprawdę! Takiego ducha nie ma nikt. GRATULACJE PANIE!!!!! Często Cię widuję na Zalesiu jak pomykasz tym swoim pojazdem i zawsze uważałem Cię za WSPANIAŁEGO sportowca. Ale to co pokazałeś…. REWELACJA!!!!!

Wieslawus
Wieslawus
8 lat temu

Faktycznie informacje z paraolimpiady są bardzo skąpe, powinny być co najmniej skróty transmisji. Podziwiam i pozdrawiam wszystkich naszych uczestników trwającej olimpiady. Łzy radości wyciskacie nam z oczu. Jesteście WIELCY ! Panie Rafale, trzymaj tak dalej, dla mnie już jesteś bohaterem, ale czekam jeszcze na „brązik”, albo na …. Widziałem Cię we Wiśle w sierpniu i od tamtej pory trzmam za Pana kciuki.
Dla mnie osobiście, Wasze sukcesy i medale to prawdziwa frajda.
Dzieuję bardzo serdecznie – wdzięczny krośnianin :-)))

asterix1969
asterix1969
8 lat temu

Brawo Rafał.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lat temu

Szkoda że telewizja tak mało mówi o paraolimpiadzie.
Okazuje się że nie pieniądze wkładane w w sportowców przynoszą efekty a pasja. To widać jak porównamy naszych olimpijczyków (mających ogromne zaplecze i finanse) i paraolimpijczyków (często trenujących na własny koszt).