Raka płuc można wyleczyć

Fot. Archiwum

Wśród 10 osób, u którym zdiagnozowano raka tylko u 2 – 3 udaje się przeprowadzić zabieg operacyjny. 7 – 8 chorych może być poddana jedynie chemio czy radioterapii paliatywnej.

Rak płuca (nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka dróg oddechowych lub pęcherzyków płucnych) jest najczęstszym nowotworem wśród mężczyzn i drugim nowotworem występującym wśród kobiet. Co roku w regionie odnotowuje się ok. 1300 nowych zachorowań wśród mężczyzn i ok. 500 wśród kobiet. Duża zapadalność przekłada się niestety na równie dużą śmiertelność. 70 procent tych osób umiera w ciągu jednego roku od wykrycia choroby.

- Tylko co szósty pacjent z rakiem płuc ma szansę przeżyć 5 lat – nie pozostawia złudzeń dr n. med. Ryszard Olesiejuk, ordynator Oddziału Pulmunologii i Chemioterapii w Specjalistycznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Rzeszowie.

Zdrowie ulatujące z dymem
Dominującym czynnikiem powodującym rozwój raka płuca są substancje rakotwórcze (300!) zawarte w tytoniu. Do innych czynników ryzyka zalicza się wpływ dymów powstających przy spawaniu, ekspozycję na azbest (skutki ujawniają się dopiero po 15-20 latach), oraz predyspozycje genetyczne (chory na raka płuc w najbliższej rodzinie sprawia, że zapadalność jest dwukrotnie wyższa). Szkodliwe jest także bierne palenie (o 25 proc. zwiększa ryzyko rozwoju raka płuca u małżonków palaczy, a o około 17 proc. u osób narażonych na wpływ dymu tytoniowego w pracy). Innymi przyczynami wzrostu zachorowań może być także kontakt z metalami ciężkimi, węglowodorami aromatycznymi, promieniowaniem jonizującym i niektórymi substancjami chemicznymi.

Nie ma typowych objawów raka płuca
Najczęściej występują: kaszel, który narasta, albo nie ustępuje po leczeniu zakażenia układu oddechowego, ból w klatce piersiowej, odkrztuszanie krwistej plwociny lub krwi, świszczący oddech, duszność i chrypka nawracające i długo utrzymujące się (powyżej 3-4 tygodni mimo leczenia), nawracające zapalenie oskrzeli lub płuc, obrzęk twarzy lub szyi, brak apetytu, obniżenie masy ciała, zmęczenie, apatia. W trakcie choroby może występować jeden z wymienionych objawów lub kilka równocześnie. W miarę narastania schorzenia zazwyczaj ilość objawów się zwiększa. Zdarza się, ze chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości (jest to najlepszy moment do diagnostyki i leczenia).

Anna Moraniec

do “Raka płuc można wyleczyć”

 1. irena

  12 lat temu zdiagnozowano u mnie drobnokomórkowego raka płuc. Jestem po chemii i radioterapii. Szkoda, że jest nas tak mało wyleczonych. Może są tylko wyleczeni są nieujawniani? U mnie rak płuc dawał duże objawy, tylko miałam problem z diagnozą, lekarze nie mogli moich objawów zdiagnozować. Życzę wszystkim sukcesów w walce z rakiem. Irena

  • Benia

   Witam,
   u mojego taty zdiagnozowali w marcu drobnokomórkowego raka płuc, moje pytanie brzmi, jakie miała Pani objawy oraz jak szybko one ustąpiły? Chciałabym również zapytać jak była Pani leczona oraz jak długo to leczenie trwało?

  • Joanna

   Witam Cię Irenko,
   Napisz coś więcej o Swojej chorobie,gdzie umiejscowił się Twój guz, czy wcześnie został zdiagnozowany i jakie zostało zastosowane leczenie.
   Dzisiaj odwiozłam męża we wtorek ma mieć robioną bronchoskopię, ma guza na prawym płucu wielkości pudełka zapałek. Rok temu przechodził szczegółowe badania i wszystko było ok, do teraz:(
   Pozdrawiam serdecznie

 2. malgorzata

  Mam pytanie gdzie bierzesz ta organoterapie ? Czy w Polsce .? I w jako sposob?

 3. aga

  Polecam ,czytajcie http://www.vitorgan.de,
  E-Mail:info@vitorgan.de
  Jest to firma niemiecka/Stuttgart,ktòra poleca ORganoterapie celem powstrzymania przerzutòw nowotworowych do organizmu.To jest jedna z metod niekonwencjonalnych ,terapia ta wspomaga
  chemioterapie i radioterapie,jest to metoda integracyjna.Pionierem tej metody byl pan dr.Gordon,polski
  lekarz z Dusseldorfu.Istnieje w internecie wiele komentarzy na temat tej terapii.

  • Grzegorz

   Witam,
   bardzo dziekuje za konkretne informacje dot.Organoterapii.Jestem po leczeniu operacyjnym i mam zamiar
   zastosowac ORGANOTERAPIE celem powstrzymania przerzutòw komòrek rakowych,a tym samym
   progresji tej choroby.Polecam kliknijcie na°°Organoterapia-opinie°°,bardzo ciekawe informacje dot.tej
   terapii.
   Pozdrawiam G..

   • Grzegorz

    Biore ORGANOTERAPIE od kilku tygodni i czuje POPRAWE mego zdrowia.Jestem o wiele silniejszy i Morfologia krwi jest teraz w normie.

Skomentuj

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.