Ranking województw – gdzie najwięcej patroli drogowych?

3.qxdPODKARPACIE. Województwa różnią się między sobą nie tylko poziomem zamożności, ale także liczbą patroli na drogach. Gdzie częstotliwość występowania kontroli jest najwyższa? Zobacz, jak „suszą” w województwie Podkarpackim.

Widok wyciągniętego lizaka oznacza przerwę w podróży i pewnie trochę stresu. Kierowcy przekraczający prędkość muszą przygotować się też na finansowe sankcje i punkty karne do kolekcji. Prawdopodobieństwo spotkania patrolu nie wszędzie jest jednak takie samo. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl sprawdzili, jak w poszczególnych województwach kraju kształtuje się liczba kontroli drogowych. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Polski w godzinach od 6 do 22 w październiku 2013.

Zwycięzcą rankingu okazało się województwo mazowieckie, w którym miesięcznie odnotowano ponad 32 tys. patroli. Mazowieckie wyprzedziło rywali o kilka długości. Zdobywcą drugiego miejsca jest woj. wielkopolskie, w którym zarejestrowano czterokrotnie mniej, bo nieco ponad 7, 5 tys. kontroli drogowych. Na trzecim miejscu uplasowało się kujawsko-pomorskie z wynikiem ok. 5,3 tys. „suszeń” miesięcznie. W jakich województwach „suszono” najmniej? W tej dziedzinie liderami jest woj. opolskie z 85 kontrolami. Stosunkowo mało patroli odnotowano tez w woj. lubuskim (277) oraz podlaskim (710).

Jak się okazało, województwo podkarpackie nie wypadło najgorzej w rankingu. Na 16 województw zajęło 13. miejsce z liczbą 902 kontroli drogowych.

en

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments