Ranne ptaszki są zdrowsze i szczęśliwsze

Fot. Archiwum

Osoby, które wstają wcześnie rano są szczęśliwsze – przekonują naukowcy. Specjaliści podkreślają również, że ranne wstawanie korzystnie wpływa na nasze zdrowie i satysfakcję z życia.

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto odkryli, że osoby, które preferują nocny tryb życia są bardziej podatne na przemęczenia. Natomiast ci, którzy wstają wcześnie rano są bardziej radośni i zmotywowani do działania.

- Bez wątpienia osoby, które wstają rano są szczęśliwsze niż te, które prowadzą nocny tryb życia. Nasze badania pokazują również, że z wiekiem zmieniają się nasze upodobania i z nocnych marków stajemy się rannymi ptaszkami, co ma również pozytywny wpływ na nasze poczucie zadowolenia – tłumaczy Renee Biss, autorka badań.

- Ludzie, którzy prowadzą nocny styl życia, są bardziej podatni na przemęczenie, główną przyczyną tego jest brak synchronizacji między ich zegarem biologicznym, a zegarem społecznym” – dodaje Biss. Zaznacza również, że nocne marki po całym tygodniu potrzebują więcej odpoczynku, co ma również negatywny wpływ na ich relacje z innymi.

PAP Life

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.