Raport Super Stacji w Łańcucie

Mieszkańcy blokują drogę, aby wywalczyć budowę obwodnicy i zamontowanie sygnalizacji świetlnej.

ŁAŃCUT. Cały kraj poznał problem z przebudową obwodnicy Łańcuta.

W ubiegły piątek (9 marca) do Łańcuta zawitała ekipa polsatowskiej Super Stacji. Podczas programu Raport w ciągu dwóch godzin były 4 kilkuminutowe wejścia na żywo z Łańcuta. W programie został omówiony wielokrotnie opisywany na naszych łamach problem z przebudową obwodnicy Łańcuta i zamontowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i 3 Maja w Łańcucie.

Super Nowości zostały zaproszone do udziału w nagraniu przez pana Romana Skomrę, współzałożyciela stowarzyszenia ”Bezpieczny Przejazd”.

Zainteresowani pojawili się na ustalanym z ekipą miejscu przed godziną 15. Wtedy też dowiedzieli się, że to będą wejścia na żywo. Pani redaktor Super Stacji Agnieszka Ludwisiak poinformowała, jak będzie przebiegało nagranie. W czasie wejść na żywo panowie Roman Skomra i Adam Hepnar opowiadali do kamery, na czym polega problem, z którym się borykają i dlaczego blokują drogę.

Obecni też byli Zbigniew Łoza, wójt gminy Łańcut i Adam Krzysztoń, starosta łańcucki. Obaj panowie również mówili o konieczności przebudowy drogi i montażu świateł.

- Łańcut to też Polska, będziemy dalej blokować, do skutku, ma być tu w końcu porządek! Zapraszamy ministrów, posła i premiera. Panie premierze, dlaczego pan jeździ z obstawą? Obiecywaliście nam cuda! Gdzie ta kiełbasa wyborcza? Wstyd! Ta droga to dla nas droga śmierci! Panie premierze, zapraszamy pana do nas – mówili podczas nagrania protestujący.

- Wspaniałym organizatorem poprawy bezpieczeństwa jest pan Roman Skomra. Dzięki niemu okoliczna ludność została zmobilizowana w stowarzyszenie i teraz może skutecznie walczyć, aby następnych ofiar na tym skrzyżowaniu nie było – mówi pan Zbigniew Kuźniar.

- Do godzin popołudniowych jest pan, który przeprowadza na drugą stronę drogi. Potem przejście przez ulicę i przejazd odbywa się na zasadzie zdąży lub nie zdąży. Chcemy drogi, chcemy drogi! – informowali protestujący.

- Jest pozwolenia na budowę, większość działek jest wykupiona, zostały wykonane wyburzenia, ale ze względów finansowych ta inwestycja nie jest realizowana Rozpocznie się w 2014 roku i nie ma się co dziwić mieszkańcom, że protestują – dodaje Adam Krzysztoń, starosta.

- Kolejna blokada drogi w Łańcucie na ”krzyżówce śmierci” będzie 11 kwietnia. Dziękujemy Super Nowościom za nagłaśnianie sprawy – dodaje pan Roman Skomra.

***

Dla dobra sprawy, o którą walczą mieszkańcy i samorządowcy Łańcuta i okolic dobrze, że problem jest coraz bardziej nagłaśniany. Jeśli ludzie w akcie desperacji wychodzą protestować na ulicę, nie można być obojętnym. Może w końcu politycy dadzą ludziom konkretną odpowiedź, a nie tylko obietnice! 

Justyna Paszkiewicz

do “Raport Super Stacji w Łańcucie”

 1. adam

  Starosta Krzyszton i wój Łoza haaaaaaaaa im to zalezy na drodze tylko wtedy jak Telewizja sie pojawi i to ogolnokrajowa a w gminie i starostwie jedna klka opryskliwi leniwi urzednicy krewni, znajomi i znajomych znajomi, wszyscy dobrze wiedza ze miec uklad z ktoryms nie martwisz sie o prace. Do urzedu gminy sklada sie pismo na dzienniku podawczym i oleja cie totalnie zadnych odpowiedzi. Urzedasy bez wiedzy pojecia za to petenta potrafia potraktowac z buta i zarowno woj starosta jak i burmistrz miasta to toleruja

 2. Janina

  Dopóki nie rozwalą układów rodzinnych w Starostwie i UM nikt się nie będzie wychylał, bo i po co!

 3. antek

  haaa ja podziwiam w Łańcucie urzednika za drogi odpowiedzialnego Zdzisław M sie zwie, toz dopiero fachura haaaaaaaaaaaaaaaa

 4. antonia

  u nas w łancucie woj i burmistrz siedza na stolkach i w dalekim powazaniu maja i drogi i ludzi, oni staja sie aktywni jak przyswieci sloneczko ubiora sie w białe garnitury i dawaj na kazda impreze w miescie i gmnie i u okolicznych biznesmenow potem fotki i juz szczesliwi toz to prawdziwi przedstawiciele narodu

 5. Paweł

  A u nas w Miłocinie i Baranówce 4 bedą budowac – obwodnice- przez środek osiedla do strefy ekonomicznej.
  I mało kto o tym wie, a wszystko to po cichu robią z Miasta.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.