Ratownicy z Przeworska najlepsi!

Agnieszka Żyradzka i Łukasz Gocek, ratownicy medyczni podczas wykonywania czynności ratunkowych. Fot. Arch. pogotowia

WĘGORZEWO. PRZEWORSK. Wśród osiemdziesięciu zespołów ratowniczych z całej Polski najlepszy był z Przeworska.

Ratownik medyczny Agnieszka Żyradzka i Łukasz Gocek to dwuosobowa ekipa reprezentująca Pogotowie Ratunkowe z Przeworska, która zajęła I miejsce w Mistrzostwach Polski Falck działających w systemie Państwowego ratownictwa Medycznego.

- Po przejściu eliminacji w gronie 80 zespołów, na starcie finałowych zawodów stanęło osiemnaście najlepszych zespołów z całej Polski. Wśród nich również załoga ze stacji w Przeworsku – mówi Andrzej Kwiatkowski, kierownik Państwowego Pogotowia Ratunkowego Falck w Przeworsku. – W ciągu dwóch dni zawodnicy musieli zmierzyć się z dwunastoma (sześcioma dziennymi i sześcioma nocnymi) konkurencjami medycznymi oraz dwoma stacjami technicznymi. W każdym ambulansie dwuosobowa załoga, tak jak na prawdziwym dyżurze, napotykała na swej drodze wszelakie przypadki od zdarzeń masowych, urazów, po typowe wyjazdy internistyczne i pediatryczne. Ratownicy z Przeworska tworzyli jeden z nielicznych damsko-męskich zespołów startujących w Mistrzostwach. Byli również najlepsi w prestiżowej konkurencji “Zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych osoby dorosłej”.

Zwycięski zespół odebrał gratulacje i Puchar z rąk Prezesa Zarządu Falck Medycyna Katarzyny Czajki.

Anna Moraniec

do “Ratownicy z Przeworska najlepsi!”

  1. Igor

    Gratuluję! nie tylko ratownikom, ale firmie, ktora organizowala mistrzostwa. Pokazuje to, ze dba o swoich pracownikow i ich kwalifikacje. Fajnie tez, ze mozna bylo przyjsc i popatrzyć. Ciekawe i jednoczesnie dajace do myslenia. Takie patrzenie na to jak ktos komus ratuje zdrowie czy zycie, daje motywacje, zeby samemu nauczyc sie udzielac pomocy innym. Pozdrawiam!

  2. adam

    to pogratulowac.az bezpiecznie mieszkac w takim miescie z takimi raownikami

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.