Ratusz bredzi. Skate-partk na cześć… żużlowca?

- Razem z rolkowcami uważamy, że nie powinno się nazywać skate-parku nazwiskiem żużlowca - mówi Konrad Tomaka z Rzeszowa, który prowadzi szkółkę rolkową. - Nazwa Skate-park Rzeszów już się przyjęła i w zupełności wystarczy. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Żużlowiec do skate-parku nie pasuje – stwierdza Konrad Tomaka, który prowadzi szkółkę rolkową.

Zdaje się, że władze miasta na siłę chcę “coś” nazwać na cześć żużlowca Lee Richardssona, który zginął tragicznie podczas majowego meczu żużlowego. Tym razem wybór padł na… skate-park, który powstał przy hali Podpromie.

Wcześniej prezydent Tadeusz Ferenc chciał, żeby jego imię nosiło rondo na skrzyżowaniu ulic: Błogosławionej Karoliny, Kotuli i Wiktora. Ostatecznie uchwała jednak nie przeszła.

– Żużlowiec na skate-parku? – dziwi się Konrad Tomaka, który prowadzi szkółkę rolkową. – Od 20 lat jeżdżę na rolkach i nigdy nie spotkałem się, żeby ktoś nazywał obiekt nazwiskiem osoby, która nie była z nim w jakikolwiek sposób związana. Co innego, gdy ktoś jest np. sponsorem. Ale żużlowiec? – kontynuuje.

Projekt uchwały nadania skate-parkowi nazwiska brytyjskiego żużlowca złożyła Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki. W uzasadnieniu pisze, że tę ideę popiera… senator RP Robert Dowhan, który przy okazji meczu jego zespołu (jest prezesem zielonogórskiego klubu) w Rzeszowie gościł na terenie skate-parku. Chcieliśmy zapytać panią dyrektor, skąd pomysł połączenia żużlowca z obiektem, na którym jeżdżą głównie rolkarze i deskorolkarze. Niestety wyjechała w delegację.

Głosowanie w tej stosunkowo kontrowersyjnej kwestii odbędzie się we wtorek na Sesji Rady Miasta Rzeszowa.

***
Czasem uszczęśliwianie kogoś na siłę, może przynieść odwrotny skutek. Miejscem żużlowca jest stadion, a nie skate-park. Rację miał Witold Walawender, radny Rozwoju Rzeszowa, który na ostatniej sesji zaproponował, aby na bulwarach przy ścieżce postawić kilka pomników i w ten sposób upamiętnić wszystkich tragicznie zmarłych sportowców.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
miastowy
miastowy
8 lat temu

Pomysł dziwny z tymi sposobami upamiętnienia Riciego! Tragedia Lee wywarła wpływ na wielu osobach i należy upamiętnić osobę tego żużlowca. Również wskazane jest z równym rozmachem upamiętnić wszystkie ofiary poległe na rzeszowskim torze! Przypominam zginęło na nim najwięcej żużlowców na świecie tj. 9!!!! Z drużyny ZKS Stal też zginęło najwięcej zawodników w Polsce tj. 6 tyle samo poległo z Apatora Toruń!!! Dla Lee zostawcie jakiś skwer przy stadionie np. przy przyszłym parkingu lub placu przed stadionem??!! Dla wszystkich poległych widział bym specjalną aleję ciągnącą się przy głównym wejściu przyszłego zmodernizowanego stadionu! Na stadionie Old Traford jest np. taka gablota z… Czytaj więcej »

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

ciekawe czy ta Pani dyrektor była kiedyś w życiu na zawodach żużlowych- i czy kiedyś jeździła na rolkach- i czy to ktoś widział- ja też mam wiele pomysłow i idei ale nikt mnie nie popiera – widać że cały czas wyciąga się tematy zastępcze z kapelusza a nie rozwiązuje się spraw istotnych- dla ogółu i taka jest rzeczywistość czyli wszystkie byty obserwowane i pojęciowe,

Zdzicho
Zdzicho
7 lat temu
Reply to  ROMAN

A kim jest Konrad Tomaka żeby można było go cytować. Toż to straszny debil.
Jak Konrad Tomaka prowadzi własne przedsiębiorstwo „pszczółkę rolkową” :) to powinien jeździć na własnym terenie a nie na krzywy ryj wciskać się na skate park. To teren publiczny ale nie prywatny Konrada Tomaki.