Ratusz bredzi. Skate-partk na cześć… żużlowca?

- Razem z rolkowcami uważamy, że nie powinno się nazywać skate-parku nazwiskiem żużlowca - mówi Konrad Tomaka z Rzeszowa, który prowadzi szkółkę rolkową. - Nazwa Skate-park Rzeszów już się przyjęła i w zupełności wystarczy. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Żużlowiec do skate-parku nie pasuje – stwierdza Konrad Tomaka, który prowadzi szkółkę rolkową.

Zdaje się, że władze miasta na siłę chcę “coś” nazwać na cześć żużlowca Lee Richardssona, który zginął tragicznie podczas majowego meczu żużlowego. Tym razem wybór padł na… skate-park, który powstał przy hali Podpromie.

Wcześniej prezydent Tadeusz Ferenc chciał, żeby jego imię nosiło rondo na skrzyżowaniu ulic: Błogosławionej Karoliny, Kotuli i Wiktora. Ostatecznie uchwała jednak nie przeszła.

– Żużlowiec na skate-parku? – dziwi się Konrad Tomaka, który prowadzi szkółkę rolkową. – Od 20 lat jeżdżę na rolkach i nigdy nie spotkałem się, żeby ktoś nazywał obiekt nazwiskiem osoby, która nie była z nim w jakikolwiek sposób związana. Co innego, gdy ktoś jest np. sponsorem. Ale żużlowiec? – kontynuuje.

Projekt uchwały nadania skate-parkowi nazwiska brytyjskiego żużlowca złożyła Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki. W uzasadnieniu pisze, że tę ideę popiera… senator RP Robert Dowhan, który przy okazji meczu jego zespołu (jest prezesem zielonogórskiego klubu) w Rzeszowie gościł na terenie skate-parku. Chcieliśmy zapytać panią dyrektor, skąd pomysł połączenia żużlowca z obiektem, na którym jeżdżą głównie rolkarze i deskorolkarze. Niestety wyjechała w delegację.

Głosowanie w tej stosunkowo kontrowersyjnej kwestii odbędzie się we wtorek na Sesji Rady Miasta Rzeszowa.

***
Czasem uszczęśliwianie kogoś na siłę, może przynieść odwrotny skutek. Miejscem żużlowca jest stadion, a nie skate-park. Rację miał Witold Walawender, radny Rozwoju Rzeszowa, który na ostatniej sesji zaproponował, aby na bulwarach przy ścieżce postawić kilka pomników i w ten sposób upamiętnić wszystkich tragicznie zmarłych sportowców.

Ewelina Nawrot

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.