Ratusz: – Oddajcie nam ścieżkę rowerową

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej została okrojona, bo jej część przeznaczono na parking dla Urzędu Marszałkowskiego. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski przy ul. Lubelskiej zbudował parking i zabrał fragment drogi dla rowerzystów.

Tuż przy parkingu Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Lubelskiej rowerzyści zostali pozbawieni fragmentu ścieżki rowerowej. Przyczynili się do tego urzędnicy marszałka. Teraz właściciele jednośladów z powodu „zniknięcia” części ścieżki muszą rowery przeprowadzać (takie są przepisy). Ratusz domaga się od Urzędu Marszałkowskiego zwrotu drogi rowerowej. 

Ścieżka rowerowa „zniknęła” na rzecz parkingu przy nowo powstałym budynku Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Zdaniem Daniela Kunysza, radnego i prezesa stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl, to samowolka. Po jego interwencji sprawą zajął się Miejski Zarząd Dróg, który zlecił wykonanie ścieżki.

W ubiegłym tygodniu przy ul. Lubelskiej przy parkingu pojawili się pracownicy Wydziału Geodezji Urzędu Miasta i dokonali pomiarów sytuacyjnych. Stwierdzono tam nieprawidłowości. – Wysłaliśmy pismo do Urzędu Marszałkowskiego z prośbą o zwrot części ścieżki rowerowej – poinformowała nas Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta. – Na razie nie dostaliśmy odpowiedzi.  

Jak ten problem zamierzają rozwiązać władze województwa? – zapytaliśmy przedstawiciela marszałka województwa.

– Budowa miejsc postojowych przy ul. Lubelskiej była realizowana na podstawie udzielonego pozwolenia na budowę z 5 lutego 2015 r. i zatwierdzonego projektu budowlanego przez prezydenta Rzeszowa – poinformował nas Daniel Kozik z biura prasowego Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. – 2 października 2018 r. zawarliśmy kolejną umowę na miejsca parkingowe, która była kontynuacją zapisów umowy z 2015 r.

Tyle wyjaśnień ze strony Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Nie otrzymaliśmy jednak wyjaśnienia na zadane pytanie: – Dlaczego parking wykonano kosztem fragmentu ścieżki rowerowej, która została wykonana przez miasto? Nie wiadomo też, czy władze wojewódzkie będą skłonne oddać miastu to, co do niego należało, czyli części drogi dla rowerzystów. Jedno jest pewne, miasto nie odpuści i żąda zwrotu ścieżki, co w imieniu prezydenta Rzeszowa zapowiedziała już Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego ratusza.

W nowym budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Lubelskiej ma pracować 300 osób. Do nowej siedziby urzędnicy przeniesieni zostaną z ulicy Lisa-Kuli 13. W nowym gmachu będą departamenty: społeczeństwa informacyjnego, edukacji, nauki i sportu, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz biuro nadzoru i analiz ekonomicznych. Powstał tam parking dla 96 aut.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
masa krytyczna
masa krytyczna
1 rok temu

Prośba do organu wydającego pozwolenie na użytkowanie obiektu o wstrzymanie się z wydaniem decyzji do czasu odbudowy ścieżki rowerowej.

Ortyl będę się tobie baczniej przyglądał! Podpadłeś mi.

jugo
jugo
1 rok temu

To jest pewnie sprawa granicy działek – własności. Wydający „pozwolenie” na budowę nie zauważył, Ale inwestor, projektant, inżynier kontraktu, wykonawca wiedzieli o tym – widzieli to i nie zareagowali na czas. Pisałem o tym, gdy pojawiło się ogrodzenie na chodniku. Jeszcze nikt nie zabronił myśleć. Dzisiaj nie jest istotne czy to chodnik, czy ścieżka rowerowa. Sprawa powinna wrócić do poprzedniego stanu.

Piotr47
Piotr47
1 rok temu

Nawet nie zdziwiłem się że znowu marszałek podkarpacia znowu szkodzi miastu. Dlaczego tak robi? Władysław Ortyl urodził się w Mielcu to dlaczego ma działać dla dobra Rzeszowa?

No i co tu wiele mówić to tej „klasy” polityk który zasłynął niedawno cytatem: „W szpitalu się leczymy a w restauracji gościmy” – tak skomentował to że chorzy wrzucili na fejsa zdjęcia talerza ze szpitalnym jedzeniem.

Ten polityk nie liczy się z ludzmi i powinien zostać zastąpiony kimś bardziej kompetentnym.

Piotr47
Piotr47
1 rok temu
Reply to  Piotr47

Politycy pisu w RZ to spadochroniarze! Nie liczy się interes miasta tylko dla nich Rzeszów to tylko kolejny krok w karierze. Ortyl z Mielca, Leniart z Dylągówki, Kultys z Radomia kolejny Fijołek z Lubczy…

No to się nie dziwcie że jeden zabiera rzeszowskim rowerzystom ścieżkę rowerową, jedna blokuje budowę obwodnicy i mostu , kolejny blokuje budowę aqaparku a ten ostatni chciałby zarżnąć mieszkaniówkę i wydawanie pozwoleń na budowy. Kogoście sobie wybrali to się teraz z nimi męczcie.

asaa
asaa
1 rok temu
Reply to  Piotr47

też mi argument, sld z Dynowa i co z tego

ron
ron
1 rok temu

Nie każdy ma auto służbowe ufundowane z pieniędzy podatnika. Ortyl jeśli masz choć gram honoru powinieneś się podać się do dymisji.

Swoją drogą Kto normalny zabiera rowerzystom kawałek ścieżki w całym kilku km pasie rowerowym? Zwykłe squr..stwo

rowerzystka
rowerzystka
1 rok temu
Reply to  ron

Może geodeci z urzędu marszałkowskiego myśleli że nikt nie zauważy :)
To się normalnie do telewizji nadaje. Przytknąć mu pod pysk mikrofon i niech się wytłumaczy.

ROMAN
ROMAN
1 rok temu

a to dobre; pracowników 300 więc należy przewidzieć 300 miejsc parkingowych + miejsca parkingowe [ wiadomo że będzie rotacja] minimum 100 + ewentualni goście do P.Marszałka no 40 miejsc [ bo to i goście,i asysta,i ochrona + inne służby] więc wychodzi ;
300+100 +40 razem= 440 miejsc i jest spokój na 200 lat
nie tu projektant przewidział 96 i co no pikuś bo już zawaszyli na droge rowerową i sie zacznie pisanie kwitów /zawracanie Wisloka kijem czyli kociokwik-
a wystarczylo aby projektant wysilil lepetyne i zaprojektowal odpowiedni parking

daniel
daniel
1 rok temu
Reply to  ROMAN

Kto zaprojektował w dzisiejszych czasach budynek użyteczności publicznej
BEZ ANI JEDNEGO MIEJSCA NA ROWER przed budynkiem!

asior
asior
1 rok temu

zabrano nie ścieżkę ale chodnik! to co pozostało to właśnie ścieżka rowerowa, natomiast po lewej stronie był jaśniejszy chodnik na którym teraz znajduje się parking!

maniek
maniek
1 rok temu

Co się dziwicie, dwa urzędy nad tym pracowały, kumulacja głupoty i niekompetencji, cud że na samej ulicy nie zrobili tego parkingu.

szkodnik PIS
szkodnik PIS
1 rok temu

Barany zamiast jezdzic rowerami lepiej chycie się roboty potrzebujemy kasy na nagrody od marszałka a płacic nie ma komu

Tomek
Tomek
1 rok temu

Brawo wy