Razem pili, a potem okradli i pobili kompana

Fot. Archiwum

JASŁO. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Napastnicy zaatakowali kompana, z którym wcześniej pili alkohol. Jeden z nich odpowie również za kradzież telefonu pokrzywdzonego.

W miniony poniedziałek wieczorem, dyżurny komendy  odebrał telefon z prośbą o interwencję w sprawie pobicia mężczyzny na ul. Kopernika w Jaśle. Natychmiast na miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol.

W rozmowie z pokrzywdzonym ustalono, że wspólnie ze znajomą i dwoma jej kolegami spędzał wieczór pijąc alkohol. W pewnym momencie jeden z nich ukradł mu telefon komórkowy. W trakcie spotkania pomiędzy uczestnikami doszło również do kłótni i  szamotaniny. Mężczyźni zaczęli bić pięściami po głowie i kopać 39-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec. Zdołał on jednak uciec na pobliską stację paliw, skąd zatelefonował o pomoc na  Policję.

Policjanci po rozmowie z pokrzywdzonym, rozpoczęli poszukiwania napastników. Sprawdzając rejon zdarzenia zauważyli odpowiadających rysopisom dwóch mężczyzn. Pokrzywdzony rozpoznał ich jako sprawców pobicia. Okazali się nimi 24 i 37-letni  mieszkańcy Jasła.  Przy jednym z nich policjanci znaleźli skradziony telefon.

W czasie interwencji pijani napastnicy zaczęli zachowywać się bardzo agresywnie. Policjanci musieli użyć siły fizycznej. Podejrzani zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mieszkańcy Jasła byli już wcześniej notowani. Starszy z nich w kwietniu wyszedł z więzienia po odbyciu kary pozbawienia wolności za popełnienie podobnych przestępstw.

Wczoraj, obaj podejrzani usłyszeli zarzut pobicia. 37-latek dodatkowo odpowie za kradzież. Ponieważ kolejnych przestępstw dokonał w warunkach recydywy, grożą mu surowsze konsekwencje.

pad, KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments