Recydywa się nie opłaciła

Fot. KPP

BRZOZÓW. Minionej soboty w miejscowości Wesoła kierujący oplem na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu, po czym uderzył w betonowy przepust.

Kierowca samochodu osobowego był pijany. 57-letni mieszkaniec Wesołej miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna już odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jednak zlekceważył sądowy wyrok zakazu prowadzenia pojazdów i ponownie wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala został przewieziony 59-letni pasażer opla. Natomiast kierowca, 57-letni mieszkaniec Wesołej, helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do rzeszowskiego szpitala z obrażeniami klatki piersiowej i głowy.

Kierowca opla wkrótce usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku. Natomiast za naruszenie zakazu sadowego, kara pozbawienia wolności do 3 lat. Ponadto mężczyzna odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla przewożonego pasażera.

tc/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.