Recydywista terroryzuje centrum Rzeszowa

Nagranie z monitoringu z wnętrza restauracji. Mężczyzna tnie się żyletką przy kelnerce - ta wcześniej nie dała mu m.in. pieniędzy. Fot. Czytelnik (2)
Nagranie z monitoringu z wnętrza restauracji. Mężczyzna tnie się żyletką przy kelnerce – ta wcześniej nie dała mu m.in. pieniędzy. Fot. Czytelnik (2)

RZESZÓW. – Policjanci go zabierają, a na drugi dzień znowu szaleje z nożem – mówią ludzie mieszkający i pracujący przy ul. Mickiewicza.

Mężczyzna pociął się żyletką, bo nie dostał jedzenia i pieniędzy. Zabrał klientom restauracji jedzenie, po czym wyszedł z lokalu. Później już była karetka, ochrona i policja. Właściciel lokalu mówi Super Nowościom, że mężczyzna terroryzuje właścicieli lokali gastronomicznych, sklepów, ale także przechodniów w centrum Rzeszowa, m.in. na ulicy Mickiewicza, Gałęzowskiego. – Biega z nożem, żyletkami, jakimiś niebezpiecznymi przedmiotami i chce zwykle kasy – mówi nam jeden z mieszkańców centrum.

Była godzina 11, kiedy w czwartek (13 czerwca) do jednego z lokali gastronomicznych przy ul. Mickiewicza przyszedł mężczyzna, który około 1,5 miesiąca wcześniej wyszedł po kilku latach z więzienia, zresztą mieszkaniec tejże ulicy. Zażądał od kelnerki stojącej za bufetem pieniędzy i jedzenia. Ta mu odmówiła. Wówczas wyjął przedmiot przypominający żyletkę i zaczął ciąć swoją rękę.

– Następnie taki poraniony poszedł do klientów, zabrał im ze stołu jedzenie i cały czas przeklinał. Podszedł do kolejnego stolika wymachując tym niebezpiecznym przedmiotem i wziął kolejne jedzenie, po czym wyszedł ode mnie z lokalu – opowiada właściciel restauracji.

Napastnik przeszedł kilkaset metrów ul. Gałęzowskiego. Przytrzymali go wezwani przez personel lokalu ochroniarze, na miejsce przyjechała do niego także karetka, a na końcu policjanci. Mężczyzna pojechał do szpitala.

Czwartek godz. 11.20. Mężczyzna terroryzujący centrum Rzeszowa opatrywany jest w karetce po tym, jak kilkanaście minut wcześniej pociął się i okradł klientów jednego z lokali.
Czwartek godz. 11.20. Mężczyzna terroryzujący centrum Rzeszowa opatrywany jest w karetce po tym, jak kilkanaście minut wcześniej pociął się i okradł klientów jednego z lokali.

Terror na ul. Mickiewicza
Słyszymy, że odkąd wyszedł z więzienia, terroryzuje cała okolicę. – Przeważnie chodzi z nożem i wymachuje nim zwykle chcąc jedzenia lub pieniędzy – mówi Super Nowościom jedna z kobiet pracujących przy ul. Mickiewicza. Prosi zresztą, jak też również inne osoby, o niepodawanie nawet imienia, bo jak sama mówi ludzie boją się.

– Około tygodnia temu siedział na środku chodnika i jadł parówkę. Strażnicy miejscy podeszli do niego, ale nawet go nie dotknęli, dopiero policjanci, z obrzydzeniem, w rękawiczkach zabrali go z tego chodnika. Facet grozi innym, może być czymś zarażony, jest niebezpieczny dla otoczenia, a oni go zabierają i na drugi dzień jest już wypuszczany – mówi nam jeden z przedsiębiorców.

Policjanci rozkładają ręce i twierdzą, że nikt nie zgłasza oficjalnego zawiadomienia o przestępstwie. – Owszem, interweniujemy wobec tego mężczyzny, ale skoro nie mamy zgłoszenia, to nie możemy zbyt wiele zrobić – mówi Adam Szeląg, oficer prasowy rzeszowskiej policji.

Ludzie, z którymi rozmawialiśmy, mówią z kolei, że nie zgłaszają, bo najzwyczajniej boją się. Jak dowiedzieliśmy się jednak od policjantów, po czwartkowym zdarzeniu właściciel lokalu ma zgłosić oficjalnie u nich sprawę. Czy to pomoże, a policjanci zajmą się recydywistą?

Grzegorz Anton

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
~taka prawda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
~taka prawda
Gość
~taka prawda

Pamiętacie lincz na gościu w pewnej wsi w Polsce gdzie taki cwaniak terroryzowal okolice. Wreszcie ludzie sie wqrwili i wyebali my tak ze padł i jest już spokój. Najlepsze ze zostali uniewinnieni!!! Szkoda zreszta ze tak pozno. Ten tez tak skończy niech tylko trafi na kogoś kto nie będzie sie z nim bawił. Tego mu życzę. No man no problem.