Referendum w sprawie odwołania burmistrza Dębicy?

Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy: – Pan Marek Kamiński, najdelikatniej mówiąc, pała do mnie chęcią zemsty. Ale ja myślę sobie, że nie żyjemy w państwie mafii, gdzie zwolniony pracownik może organizować prywatną wendetę i namawiać do tego innych. Fot. Paweł Galek

DĘBICA. Pismo w ratuszu złożone, teraz muszą zebrać blisko 4 tys. podpisów mieszkańców.

- Chcemy ratować to miasto – powiedział Marek Kamiński, były dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w towarzystwie młodych dębiczan złożył w biurze podawczym Urzędu Miasta informację o zamiarze organizacji referendum w sprawie odwołania burmistrza Pawła Wolickiego. Kamiński ma teraz dwa miesiące na zebranie blisko czterech tysięcy podpisów (10 proc. uprawnionych do głosowania).

- Mija jeden rok od kiedy Paweł Wolicki ponownie został burmistrzem Dębicy. W tym okresie wykazał całkowitą ignorancję swoich obowiązków, bezradność i bezczynność. Miasto przestało się rozwijać i tonie w długach. Koszty nieodpowiedzialnej polityki burmistrza przenoszone są na mieszkańców – czytamy w piśmie, złożonym przez Kamińskiego.

- Poprzez kandydowanie w wyborach do Sejmu pan Wolicki okazał chęć ucieczki od odpowiedzialności  przed mieszkańcami za ogarniający miasto marazm, bałagan i ponownie dał dowód na brak pomysłu na wyjście z tej sytuacji. Dalsze tolerowanie takiego stanu rzeczy spowoduje degradację miasta i doprowadzi go do ruiny– piszę wnioskodawcy referendum.

Burmistrz Paweł Wolicki zachowuje spokój. Twierdzi, że to wendeta Kamińskiego, którego zwolnił z pracy w lutym b.r. W powodzenie odwołania burmistrza mało kto wierzy w Radzie Miasta. – Do życia trzeba podchodzić realnie. W rzadko którym mieście udało się odwołać burmistrza w trybie referendum. Nie chodzi o zasadność, tylko o frekwencję, bo musi ona wynosić co najmniej 30 proc. – zaznacza jeden z liderów opozycji Jarosław Śliwa.

Paweł Galek

 

do “Referendum w sprawie odwołania burmistrza Dębicy?”

 1. Józef

  Na szczęście rozum większości zwyciężył – z referendum i zbędnych wydatków podatnika nici!!

 2. karol

  Broń Boże od tego oszołoma Kamińskiego karierowicza zarozumiałego, pyszałka.

 3. Józef

  „Kamiński” to obawiam się że jakieś trefne nazwisko jeśli porównać z Michałem (obecnie posłem do PE).
  Dziwna zbieżność?? – chyba nie obaj chcieli robić kariery odwrotnie proporcjonalne do własnych zdolności i możliwości?. Obaj jak widać rozrabiać lubią !! Co najważniejsze są niezwykle mściwi , gdy nie osiągają założonych z góry celów. Myślę że dębiczanie zanim dokonają wyboru i udzielą mu poparcia pomyślą i przypomną sobie czym zasłużył się Kamiński , zanim został zwolniony.Drugiej grupie tzw. zwolenników EB przypomnę zaś przy tej okazji wczorajsze zachowanie L.Millera (odrodzonego nieudacznika SLD) w Sejmie i zarazem osiągnięcie EB w Sejmiku z wymiernymi skutkami jego wyboru w ostatnich wyborach dla Dębicy. Broń Panie Boże abym nie dostrzegał wad obecnego burmistrza, nie mniej jednak trzeba na jego usprawiedliwienie wziąść pod uwagę zadłużenie miasta za czasów właśnie EB oraz nadmiernych obciążeń samorządów ze strony rządowej koalicji wolącej jak widać wspomagać biednych greków i włochów , niż spojrzeć na własne podkarpackie województwo , gdzie tylko przez pryzmat zamykanych z konieczności przymusu ekonomicznego zamyka się kolejne gimnazja!. Po jakie licho więc wydawać kasę na głupie pomysły nic nie wnoszące referenda , wybory, by zamienić jak głosi starodawne powiedzenie: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Ja osobiście wszystkich przedstawicieli Kamińskiego pogonię z pod drzwi pierwszy , jeśli ośmiela szukać poparcia!. Nie z jakichś uprzedzeń- po prostu z rozsądku!.

  • ministrant

   Najwyższa pora aby odwołać teologa z budżetowego stołka burmistrza miasta Dębicy ,pod rządami teologa bankructwo miasta ,zastój gospodarczy ,rozrośnięta do potęgi armia nierobów budżetowych ,nauczycieli ,bezproduktywnych urzędasów itp.Zakończenia rządów teologa w Dębicy żądają podatnicy i mieszkańcy miasta !!!

   • Józef

    POminąłbym milczeniem twą wypowiedź , gdyby nie była datowana na Wigilię Bożego Narodzenia ( wtedy każda głupota jest ponoć nośna- co najmniej okrągły rok ). Skoro nie masz innych argumentów naukowych , trudno abyś jak sądzę zatwardziały potomek marksizmu i leninizmu nie zażyczył sobie likwidacji na Uniwersytetach w całej UE wydziałów TEOLOGII. Po jakie licho masz się trudzić pojedynczymi absolwentami. I druga rada : nawet niezależnie od tego czy burmistrzem będzie harcerz, czy absolwent WUML-u , czy zwykły pociotek Żelichowskiego i Pawlaka uleczenie biurokratyzmu zacząłby w/g mojego rozeznania od likwidacji gabinetów politycznych na samej górze – co nie oznacza żebym uważał iż porządny wartościowy urzędnik w Polsce jest nie potrzebny – choćby z jednego prostego powodu : tępienia domorosłych warchołów i przestrzegania podstaw prawnych.
    Wesołych Świąt !

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.