Referendum w sprawie odwołania burmistrza Dębicy?

Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy: – Pan Marek Kamiński, najdelikatniej mówiąc, pała do mnie chęcią zemsty. Ale ja myślę sobie, że nie żyjemy w państwie mafii, gdzie zwolniony pracownik może organizować prywatną wendetę i namawiać do tego innych. Fot. Paweł Galek

DĘBICA. Pismo w ratuszu złożone, teraz muszą zebrać blisko 4 tys. podpisów mieszkańców.

– Chcemy ratować to miasto – powiedział Marek Kamiński, były dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w towarzystwie młodych dębiczan złożył w biurze podawczym Urzędu Miasta informację o zamiarze organizacji referendum w sprawie odwołania burmistrza Pawła Wolickiego. Kamiński ma teraz dwa miesiące na zebranie blisko czterech tysięcy podpisów (10 proc. uprawnionych do głosowania).

– Mija jeden rok od kiedy Paweł Wolicki ponownie został burmistrzem Dębicy. W tym okresie wykazał całkowitą ignorancję swoich obowiązków, bezradność i bezczynność. Miasto przestało się rozwijać i tonie w długach. Koszty nieodpowiedzialnej polityki burmistrza przenoszone są na mieszkańców – czytamy w piśmie, złożonym przez Kamińskiego.

– Poprzez kandydowanie w wyborach do Sejmu pan Wolicki okazał chęć ucieczki od odpowiedzialności  przed mieszkańcami za ogarniający miasto marazm, bałagan i ponownie dał dowód na brak pomysłu na wyjście z tej sytuacji. Dalsze tolerowanie takiego stanu rzeczy spowoduje degradację miasta i doprowadzi go do ruiny– piszę wnioskodawcy referendum.

Burmistrz Paweł Wolicki zachowuje spokój. Twierdzi, że to wendeta Kamińskiego, którego zwolnił z pracy w lutym b.r. W powodzenie odwołania burmistrza mało kto wierzy w Radzie Miasta. – Do życia trzeba podchodzić realnie. W rzadko którym mieście udało się odwołać burmistrza w trybie referendum. Nie chodzi o zasadność, tylko o frekwencję, bo musi ona wynosić co najmniej 30 proc. – zaznacza jeden z liderów opozycji Jarosław Śliwa.

Paweł Galek

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Józef
Józef
9 lat temu

Na szczęście rozum większości zwyciężył – z referendum i zbędnych wydatków podatnika nici!!

karol
karol
9 lat temu

Broń Boże od tego oszołoma Kamińskiego karierowicza zarozumiałego, pyszałka.

Józef
Józef
9 lat temu

„Kamiński” to obawiam się że jakieś trefne nazwisko jeśli porównać z Michałem (obecnie posłem do PE). Dziwna zbieżność?? – chyba nie obaj chcieli robić kariery odwrotnie proporcjonalne do własnych zdolności i możliwości?. Obaj jak widać rozrabiać lubią !! Co najważniejsze są niezwykle mściwi , gdy nie osiągają założonych z góry celów. Myślę że dębiczanie zanim dokonają wyboru i udzielą mu poparcia pomyślą i przypomną sobie czym zasłużył się Kamiński , zanim został zwolniony.Drugiej grupie tzw. zwolenników EB przypomnę zaś przy tej okazji wczorajsze zachowanie L.Millera (odrodzonego nieudacznika SLD) w Sejmie i zarazem osiągnięcie EB w Sejmiku z wymiernymi skutkami jego… Czytaj więcej »

ministrant
ministrant
9 lat temu
Reply to  Józef

Najwyższa pora aby odwołać teologa z budżetowego stołka burmistrza miasta Dębicy ,pod rządami teologa bankructwo miasta ,zastój gospodarczy ,rozrośnięta do potęgi armia nierobów budżetowych ,nauczycieli ,bezproduktywnych urzędasów itp.Zakończenia rządów teologa w Dębicy żądają podatnicy i mieszkańcy miasta !!!

Józef
Józef
9 lat temu
Reply to  ministrant

POminąłbym milczeniem twą wypowiedź , gdyby nie była datowana na Wigilię Bożego Narodzenia ( wtedy każda głupota jest ponoć nośna- co najmniej okrągły rok ). Skoro nie masz innych argumentów naukowych , trudno abyś jak sądzę zatwardziały potomek marksizmu i leninizmu nie zażyczył sobie likwidacji na Uniwersytetach w całej UE wydziałów TEOLOGII. Po jakie licho masz się trudzić pojedynczymi absolwentami. I druga rada : nawet niezależnie od tego czy burmistrzem będzie harcerz, czy absolwent WUML-u , czy zwykły pociotek Żelichowskiego i Pawlaka uleczenie biurokratyzmu zacząłby w/g mojego rozeznania od likwidacji gabinetów politycznych na samej górze – co nie oznacza żebym… Czytaj więcej »