Referendum w sprawie odwołania prezydenta Ferenca

- Tadeusz Ferenc jest złym gospodarzem. Czas powiedzieć mu dość! – mówią Wiesław Walat i Ireneusz Dzieszko.

RZESZÓW. Mieszkańcy miasta dostaną pocztą druki do zbierania podpisów za odwołaniem prezydenta i Rady Miasta.

Od dziś do mieszkań rzeszowian zacznie trafiać kilkadziesiąt tysięcy druków do zbierania podpisów za przeprowadzeniem referendum w sprawie odwołania prezydenta Tadeusza Ferenca. – To zły gospodarz Rzeszowa – mówią inicjatorzy referendum. – Zamiast powszechnie reklamowanej innowacji mamy wielką imitację.

Do tej pory zebrano kilkaset podpisów za odwołaniem Tadeusza Ferenca. Potrzeba ich 14 tysięcy. Dlatego organizatorzy rozkręcają akcję. Finansują ją z prywatnych funduszy.

– Kilkadziesiąt tysięcy druków zostanie rozniesione przy pomocy poczty, a na niektórych osiedlach zrobią to nasi wolontariusze – wyjaśnia Ireneusz Dzieszko, jeden z inicjatorów referendum. – Część trafi do domów w tym tygodniu, pozostałe po wyborach. Druk na odwrocie zawiera wyjaśnienie dlaczego uważamy, że trzeba odwołać prezydenta oraz kontakt telefoniczny, informację jak zbierać podpisy i adres do odesłania kart.

Oprócz Dzieszki w inicjatywę zaangażowali się m.in. Wiesław Walat, wiceprezydent Rzeszowa w latach 1999-2002 oraz Jacek Kotula, szef Stowarzyszenia Contra in Vitro.

Na razie nie zdecydowano czy akcja referendalna zostanie zawieszona na czas ciszy wyborczej – w sobotę i niedzielę. Ustawa o referendum nie przewidziała jego zbieżności z wyborami. – Czekamy jeszcze na opinię naszych prawników – mówi Dzieszko. Według Państwowej Komisji Wyborczej zbiórka podpisów w czasie ciszy może być uznana za jej naruszenie, ale termin zbierania podpisów nie zostanie wydłużony o dwa dni.

Organizatorzy zapowiadają, że nawet po ewentualnej wygranej Ferenca w wyborach do Senatu, akcja będzie kontynuowana, bo chodzi też o odwołanie Rady Miasta. Po wyborach inicjatorzy chcą przedstawić propozycje, kto mógłby zastąpić prezydenta.

Powodów jego odwołania inicjatorzy wymieniają sporo. – Podejmowane ostatnio decyzje to księżycowe koncepcje, np. okrągła kładka. Miliony z naszej kieszeni wydawane są bez potrzeby – mówi Wiesław Walat.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.referendum.rzeszow.pl Wkrótce ruszy też strona tadeuszferenc.pl, którą to domenę wykupili organizatorzy referendum.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gajowy Marucha
gajowy Marucha
8 miesięcy temu

Czy można się dowiedzieć kto jest taki chętny do tego aby się dorwać DO KORYTA ?
Taki niecierpliwy że nie może poczekać do wyborow ?

Stanisław
Stanisław
8 lat temu

Taki sposób zarządzania oświatą jaki prezentuje pan Ferenc występuje jeszcze tylko w Korei Płn. Dość pseudo oszczędności na dzieciach i nauczycielach.

monika
monika
9 lat temu

Najwyższy czas bardzo dobry pomysl