Regia chce przejęcia szpitala przez miasto

Podobno MON chce pozbyć się przemyskiego 114 Szpitala Wojskowego.

PRZEMYŚL. Uchwała intencyjna w sprawie przejęcia przez miasto Szpitala Wojskowego na najbliższej sesji?

Już na najbliższą sesję chcą przygotować radni klubu Regia Civitas uchwałę intencyjną dotyczącą przejęcia przez miasto 114 Szpitala Wojskowego w Przemyślu. Czy uchwała “przejdzie” zważywszy na to, że finanse miasta  nie są w najlepszej kondycji?

Wieść gminna niesie, że MON chce pozbyć się przemyskiego 114 Szpitala Wojskowego, bo …jest on usytuowany za blisko granicy z Ukrainą, a to sprzeczne z doktryną wojskową. – Bzdura – mówią zainteresowani. – A wcześniej to granica była gdzieś indziej? – pytają – ironicznie. – Wojsko po prostu wyzbywa się wszystkiego, co nie jest ściśle związane z armią i tyle – stwierdzają. – Tyle tylko, że Przemyśl na tych “darach” wojska tak sobie wychodzi – zauważają zainteresowani wspominając choćby Klub Garnizonowy. Faktem jest jednak, że klub Regia Civitas przygotowuje uchwałę intencyjną w sprawie przejęcia szpitala przez miasto.

– Pracujemy nad nią – zdradza szefujący  Regii w Radzie Miejskiej, Wiesław Morawski. – Chcielibyśmy, żeby weszła do porządku obrad na najbliższej sesji – dodaje. Na pytanie “czy miasto stać na przejęcie szpitala” Morawski odpowiada pytaniem: – Czy miasta nie stać na szpital, a stać na zlikwidowanie go w Przemyślu i utratę pracy przez wielu ludzi? – pyta.

PO nie mówi “nie”
Układ głosów w radzie jest taki, że do przegłosowania uchwały intencyjnej wystarczy Regii poparcie koalicjanta, czyli PO. Szef jej klubu, Jerzy Krużel nie mówi “nie”, ale …- Musimy mieć pełną wiedzę na temat sytuacji szpitala – podkreśla. – Na pewno najważniejsze  jest zdrowie i życie mieszkańców miasta i na pewno ten szpital jest potrzebny – dodaje Krużel. – Ale wszelkie decyzje dotyczące przejęcia go przez miasto możemy podejmować dopiero mając wszelkie dane, a tych na razie brak – kończy szef klubu PO dodając, że: – Nie sztuka podnieść rękę za, sztuka szpital potem utrzymać – zauważa.

Uchwała intencyjna to dopiero początek ewentualnej drogi miasta do przejęcia szpitala. Zdaniem Wiesława Morawskiego rozmowy i działania w tym temacie mogą potrwać nawet rok.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Koela
Koela
9 lat temu

Rodzi się pytanie, czy – jak mówią ludzie na mieście – Regia Interesas nie ma właśnie w tym interesu i czy nie planuje poprzez wrzucenie miastu Szpitala Wojskowego póżniejszego zatrudnienia niektorych radnych np. na stanowisku dyrektora itd.
Drugie pytanie: miasto ma podobno trudności finansowe, jak wiec może ryzykowac przejecie ww. szpitala w tak trudnym w ogóle czasie dla słuzby zdrowia?

Kaptowaniec
Kaptowaniec
9 lat temu

Rezultat tych głupich decyzji będzie likwidacja nowego a w Przemyślu pozostanie stary. Można zlikwidować szpital, jeżeli w pobliżu jest drugi a więc droga wolna do likwidacji nowego szpitala na Monte Cassino wyposarzenie, co lepsze zabierze Rzeszów a budynek odda się za zadłużenie, które jest ogromne. No i tak znowu wykiwa Rzeszów głupich Przemyślan, którzy na swoich radnych wybierają mieszkańców okolicznych wiosek.