Rehabilitacja dla “sercowców” w uzdrowisku

W miniony piątek odbyła się uroczystość otwarcia Podkarpackiego Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej “Polonia” w Rymanowie Zdroju. Nie obyło się bez symbolicznego przecięcia wstęgi. Fot. Wioletta Zuzak

RYMANÓW ZDRÓJ. Ruszyło Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej

W miniony piątek, 20 kwietnia, po południu uroczyście otwarto w kurorcie  Podkarpackie Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej “Polonia”. W nowo powstałym obiekcie może się leczyć w sumie 120 pacjentów z rozmaitymi chorobami kardiologicznymi, w tym po zawałach i po wszczepieniu bajpasów. Zatrudnienie w rymanowskim centrum znalazło 50 osób.

Został przebudowany i zmodernizowany zrujnowany budynek dawnego szpitala uzdrowiskowego “Polonia”, wzniesiony jeszcze w latach 70-tych. Prace budowlane zakończyły się 28 lutego br. Placówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny oraz meble i łóżka. Wszystkie pomieszczenia są mechanicznie wentylowane, a pomieszczenia zabiegowe dodatkowo klimatyzowane. – Ten obiekt – jeden z największych i najnowocześniejszych tego typu w Polsce – wychodzi naprzeciw wielkim oczekiwaniom społecznym w zakresie rehabilitacji pacjentów cierpiących na choroby układu krążenia – mówił podczas uroczystości otwarcia Paweł Szczygieł, prezes zarządu Uzdrowiska Rymanów S.A.

- Jest to wielki sukces i wielka radość dla nas móc dzisiaj świętować oddanie tego wspaniałego obiektu. Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie wsparcie wielu osób i instytucji, które od samego początku bardzo pozytywnie nastawione były do realizacji tego projektu. W imieniu własnym, zarządu, a przede wszystkim w imieniu wszystkich pacjentów składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak wspaniałego obiektu – mówił prezes. – Realizacja tej jakże ważnej inwestycji to wydarzenie wyjątkowe również w najnowszej historii uzdrowiska Rymanów – zauważył. Ośrodek ma podpisany satysfakcjonujący kontrakt z NFZ-em.

Cała inwestycja kosztowała ok. 9 mln zł (ok. 3,5 mln to dofinansowanie z RPO, reszta to wkład własny spółki).

Wioletta Zuzak

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.