Rehabilitacja jak dla kosmonauty

TYCZYN. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w swoim kampusie otworzyła Centrum Rehabilitacyjno-Medyczne REH-MEDIQ

Poza standardowymi zabiegami oferowanymi przez podobne zakłady placówka wprowadza szereg innowacyjnych metod. – Rozwiązaniem, które nas na pewno wyróżnia jest platforma wibracyjna i sonda BMS, jedyne takie urządzenie w tej części Polski, (drugie w kraju), wzorowane na urządzeniach stosowanych w rehabilitacji kosmonautów wracających na ziemię, wykorzystujące idee tzw. skośnych ultradźwięków. Pomocne jest zarówno w usprawnianiu układu ruchowego, w dysfunkcjach stawów jak również w usuwaniu zmarszczek – mówi prof. nadzw. dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ w Rzeszowie.

To nie koniec proponowanych innowacji. Centrum chce obok konwencjonalnych metod wprowadzić terapie stosowane w medycynie niekonwencjonalnej. Uczelnia nawiązała już kontakt z ekspertem od ich specyficznej gimnastyki i masażów łokciowych.

Otoczą kompleksową opieką

Od profilaktyki, diagnostyki po szeroko pojętą rehabilitację. – Każdy pacjent będzie miał dostęp do 15 różnego rodzaju zabiegów. Nasze świadczenia chcemy dedykować chorym bardziej wymagającym – mówi Krzysztof Wróbel, manager REH-MEGIQ. – Oprócz poradni rehabilitacyjnej służymy pacjentom pracownią fizykoterapii, gabinetem masażu i terapii manualnej, pracownią kinezyterapii oraz gabinetem hydroterapii gdzie do dyspozycji pacjentów będą: wanna do kąpieli i zabiegów całościowych, wirówki kończyn dolnych i górnych oraz kabina masażu płaszczowego.

W gabinecie promocji zdrowia REH-MEDIQ pacjenci będą korzystać z programu zwalczania otyłości i profilaktyki chorób układu krążeniowo-oddechowego. Nowa placówka wprowadza też program profilaktyki cukrzycy, a także profilaktyki i korekcji wad postawy.

REH-MEDIQ stara się o kontrakt z NFZ. Póki co w grudniu placówka oferuje pakiet promocyjny: diagnostyka i seria zabiegów w bardzo atrakcyjnej, promocyjnej cenie.

Pracownia zaopatrzona jest też w system oceny funkcjonalnej FMS i Y-balance test (określanie ryzyka urazu u sportowców), kolumnę omega do ćwiczeń funkcjonalnych, salę ćwiczeń równowagi, kontroli nerwowo-mięśniowej i sensomotoryki.

fluidoterapia – masaż termiczny kończyn górnych, zalecany przy zwyrodnieniach stawów placów, przykurczach, chorobie Reynauda, cieśni nadgarstka

presoterapia – pneumatyczny masaż sekwencyjny o działaniu przeciwobrzękowym (wspomaganie terapii po usunięciu węzłów chłonnych), działa także antycelulitusowo.

ćwiczenia na platformie BMS z wibracjami rozchodzącymi się pobudza krążenie, wzmacnia tkankę mięśniową, likwiduje tkankę tłuszczową, wygładza kurze łapki, rozmiękcza blizny.

Anna Moraniec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments