Rekolekcje na Facebooku

20 marca na portalu społeczenościowym Facebook rozpoczną się “Prawdopodobnie Pierwsze Rekolekcje dla Niewierzących”. Akcja, która za pośrednictwem nowych mediów zachęca do wirtualnego spotkania i dialogu, zgromadziła już ponad 2700 sympatyków.

Nazwa akcji to „Prawdopodobnie pierwsze rekolekcje dla niewierzących”, a dopisek brzmi „Jeżeli nie lubisz myśleć, to tu nie wchodź”.
– Sama nazwa jest bardzo dwuznaczna. Przecież osoby niewierzące nie będą chciały wziąć udziały w “rekolekcjach”, gdyż kojarzy się to przede wszystkim z nawracaniem, albo mówiąc lepiej z przekonywaniem do swojej racji. Jeżeli natomiast przez rekolekcje będziemy raczej rozumieć “odnowienie myślenia” oraz “przemianę nastawienia”, to na pewno okaże się, że mogą być one bardzo owocne – mówi jezuita Paweł Kowalski, jeden z organizatorów akcji.

– Niejako z drugiej strony mamy pewną grupę ludzi wierzących, którzy są zamknięci w swoim ciasnym światku wiary i nie są zdolni do dialogu. Mamy nadzieję, że taka propozycja pomoże im spojrzeć inaczej na siebie, na wiarę i na inne osoby – dodaje.
“Prawdopodobnie pierwsze rekolekcje dla niewierzących” potrwają 10 dni – do 30 marca. W tym czasie codziennie publikowane będą wypowiedzi osoby wierzącej, jak i niewierzącej, które będą dotyczyły konkretnego związanego z życiem tematu.

To już drugie rekolekcje skierowane do ludzi niewierzących za pośrednictwem nowych mediów. Pierwsze, zatytułowane “Brzytwą po schematach” odbyły się w trakcie Adwentu i cieszyły na Facebooku ogromną popularnością. Ich tematem były powszechne stereotypy na temat Boga.

PAP, bez

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments