Rekolekcje tylko dla prawdziwych mężczyzn?

Tym banerem wywieszonym na kościele bernardyni chcą przyciągnąć na rekolekcje mężczyzn. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Ojcowie bernardyni mówią, że mężczyźni mogą czuć się nieco zapomniani przez Kościół.

– Co to znaczy, że w rekolekcjach mogą uczestniczyć tylko prawdziwi mężczyźni? – zapytał nas pan Stanisław, który na murze kościoła Bernardynów w Rzeszowie zobaczył baner z napisem: „Rekolekcje tylko dla prawdziwych mężczyzn”. – Mam 73 lata, 50-letni staż małżeński, to czy jestem prawdziwym mężczyzną? Na zdjęciu są młodzi, elegancko ubrani panowie, a co ze starszymi, jak ja? Czy nie mam wstępu na rekolekcje?

Rekolekcje zostaną zorganizowane od 18 do 20 marca br. Wyjaśnienie „o męskich rekolekcjach” znaleźliśmy na portalu Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej ojców bernardynów. Męskie rekolekcje adresowane są do mężczyzn, co oznacza, że nie mogą brać w nich udziału kobiety. Dlaczego rekolekcje są kierowane do mężczyzn? Bo mamy wrażenie, że mężczyźni mogą się czuć nieco zapomniani przez Kościół. Gdy w niedziele uczestniczymy we mszy świętej, to większość osób w świątyni to kobiety…

Jak napisali na portalu zakonnicy – mężczyźni czują, że Kościół wymaga od nich czegoś, co nie jest zgodne z ich męską naturą… W czasie „męskich rekolekcji” chcemy odkłamać takie myślenie i pokazać mężczyznom ich miejsce w Kościele . Chcemy im udowodnić, że Kościół ich potrzebuje, nie wypierając się swojej męskiej natury.

and

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
bramkarzWieśniakxyzMarcinpola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bramkarz
Gość
bramkarz

esgue ty to jeteś oczywiście jakość i ilość w jednym

Wieśniak
Gość
Wieśniak

Internet nie jest miejscem by opluwać księży i katolików. Natomiast smutnym jest fakt że na rekolekcje przychodzą dziadkowie a nie ludzie młodzi.Młodzi mają czas, teraz opluwają kościół a w podeszłym wieku nawracają się i udają przykładnych katolików.

xyz
Gość
xyz

Komu nie pasuje, może iść na rekolekcje TVN-owskie u Dominikanów. Powadzi….Szymon Hołownia
http://www.kopernik.rzeszow.pl/info/aktualnosci/ichtroje-rekolekcjewielkopostne

;-)

Marcin
Gość
Marcin

Fajny pomysł – w tamtym roku było mnóstwo facetów! Drodzy Panowie – naprawdę ciekawe doświadczenie! Drogie Panie – zaproponujcie to swoim facetom, bo fajnie byłoby mieć u swojego boku kochającego męża-ochroniarza, który chętnie weźmie za Was odpowiedzialność i zapewni poczucie bezpieczeństwa! Życzę wszelkiego dobra!!! :))

pola
Gość
pola

a bernardyni to niech sami sie naucza jak się zachowywać, bo są ordynarni i chamscy………… w d….pach im się przelewa…………………..

esque
Gość
esque

a kogo to obchodzi co klecha głosi. i tak 90% katolików to pseudokatolicy. i na tym polega największy błąd kościoła – stawia na ilość a nie na jakość swoich wiernych