Rekordowa zbiórka

TARNOBRZEG. Najwięcej uzbierali wolontariusze znani z pierwszych stron gazet

Szef tarnobrzeskiego sztabu WOŚP nie kryje radości i szuka słów podziękowania dla wszystkich, którzy kolejny raz postanowili wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka. Podczas niedzielnej zbiórki do kolorowych puszek wpadło aż 76 tysięcy 594 złote.

– Ogromne dzięki dla wszystkich, którzy wsparli naszą wspólną orkiestrę oraz za to, że wszyscy nasi mali i duzi „zbieracze” wrócili bezpiecznie do sztabu i do domów. Wielki ukłon dla tych, którzy zadbali o bezpieczeństwo, bo nie odnotowaliśmy ani jednego incydentu – mówi Łukasz Raźniewski, szef tarnobrzeskiego sztabu WOŚP. – 9 stycznia przytuliliśmy dobre czyny, dobre gesty, dobrych ludzi, dobre słowa. Te pięć kolejnych cyferek pozostanie magiczne na zawsze.W tym roku zebraliśmy aż 76 594, a to jeszcze nie koniec!

Niedzielny wynik to kolejny rekord zbiórki WOŚP w Tarnobrzegu. Ubiegłoroczny wynik, który także był rekordowy wynosił 73 tysiące złotych.

Ciekawostką tegorocznej zbiórki jest to, że najlepszy wynik osiągnął prezydent miasta Norbert Mastalerz, który zbierał pieniądze na placu Bartosza Głowackiego oraz w okolicy kościoła ojców Dominikanów.

Włodarz miasta zebrał 1224 złote, 9 groszy i jednego eurocenta. Drugą rekordową puszkę do tarnobrzeskiego sztabu WOŚP przynieśli Zbigniew Brzyszcz, z-ca komendanta policji w Tarnobrzegu i Beata Jędrzejewska Wrona, rzecznik prasowy policji – 1041 zł (obydwoje na zdj.).

– Serdecznie dziękuję tym wszystkim mieszkańcom, którzy tak ochoczo brzęczącymi i szeleszczącymi pieniędzmi zapełniali wośpowe puszki. Wszyscy gramy w jednej orkiestrze i zbieramy na to, aby pomóc chorym dzieciom. Nigdy bowiem nie wiadomo czy czasem ktoś z naszych bliskich nie będzie potrzebował pomocy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. A dzięki Wielkiej Orkiestrze możliwy jest jego zakup – powiedział prezydent.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments