Rekordowe zainteresowanie Bieszczadami

Fot. Martyna Sokołowska

BIESZCZADY. To były rekordowe wakacje pod względem frekwencji w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Na odwiedziny tego zakątek Polski zdecydowało się ponad 270 tysięcy turystów. 

Bieszczadzki Park Narodowy podsumował frekwencję na szlakach. Okazuje się, że Bieszczady są popularniejsze niż w ubiegłym roku. 

– Na szlaki piesze w sezonie wakacyjnym zanotowano 272,9 tysięcy wejść, z czego w lipcu 115,2 tysięcy, a w sierpniu 157,7 tysięcy, co stanowiło odpowiednio 15,0% oraz 7,2% więcej niż w roku 2018 – poinformowało kierownictwo Parku. 

Niesłabnącą od lat popularnością cieszy się Tarnica – najwyższy szczyt Bieszczadów w lipcu odwiedziło prawie 30 tysięcy turystów, w sierpniu ponad 39 tysięcy.

Rekordy bije też Połonina Wetlińska z Chatką Puchatka z kultowym schroniskiem, które jeszcze jedynie przez kilka najbliższych miesięcy będzie można zobaczyć w obecnym kształcie, w przyszłym roku ruszy bowiem przebudowa i modernizacja schroniska. Szlak na Połoninę Wetlińską chętnie wybierają rodziny z dziećmi i osoby starsze ze względu na jego łatwą dostępność.

Od początku sezonu turystycznego, który Bieszczadzki Park Narodowy liczy od połowy kwietnia do końca sierpnia na szlakach zanotowano już ponad 395 tysięcy wejść. To nieco mniej niż w ubiegłym roku, jednak popularność Bieszczadów nie słabnie.

Martyna Sokołowska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
pniok Rzeszowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pniok Rzeszowski
Gość
pniok Rzeszowski

W latach 60-tych gdy na szlaku w Bieszczadach spotkalo sie drugiego turyste to sie z nim witalo jak z najlepszym kolega. No ale wtedy jak na godzine spotkales grupe 2-3 turystow to bylo wielkie szczescie i zalezy jeszcze na ktorym szlaku. W takich wsiach jak Cisna to kanjpa to byla mordownia, a w Czarnej to sie czlowiek bacznie rozgladal dookola i szybko z tamtad sie zwijal bo strach bylo nocowac.