Remigiusz Caban odwołany z funkcji dyrektora Teatru im. Siemaszkowej

Remigiusz Caban, odwołany dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zapowiada, że sprawiedliwości będzie dochodził przed sądem. Fot. Wit Hadło
Remigiusz Caban, odwołany dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zapowiada, że sprawiedliwości będzie dochodził przed sądem. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Od poniedziałku, 9 grudnia, Remigiusz Caban decyzją Zarządu Województwa Podkarpackiego nie jest już dyrektorem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Jego dyrektorski kontrakt podpisany został w styczniu 2013 r, a wygasnąć miał w sierpniu 2016r.

Remigiuszowi Cabanowi zarzucono naruszenie zasady efektywnego wydawania środków publicznych i niewywiązanie się z umowy zawartej z zarządem

– Owszem, od poniedziałku nie pełnię już funkcji dyrektora teatru, jestem tylko jego pracownikiem. W środę na spotkaniu z marszałkiem poznam szczegóły formalne mojego rozstania się z firmą. – mówi Remigiusz Caban.

– Zarzuty względem mnie są nieprawdziwe i nie uzasadniają odwołania mnie z funkcji przed upływem ważności kontraktu. Sformułowane w uzasadnieniu odwołania stwierdzenia oparte są na błędnym rozpoznaniu faktycznej sytuacji w teatrze, czego będę dowodził przed sądem. Według mojej wiedzy, nie zaistniał bowiem żaden z powodów wymienionych w Ustawie z dn. 25.10.1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, uprawniających do rozwiązania podpisanej przez mnie umowy cywilnoprawnej przed upływem terminu jej ważności. Stwierdzam, że decyzja zarządu jest krzywdząca dla mnie, a przede wszystkim szkodliwa dla teatru. – dodaje.

ksz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pierrot
pierrot
7 lat temu

Panie marszałku TP Rzeszów mówi , że to UM reżyseruje to przedstawienie , więc stwierdzam z odpowiedzialnością , iż reżyserują to „ludzie cienie ” a Pan jest tylko narzędziem w ich rękach.Niestety wygląda to na układ towarzysko – polityczny , czemu PIS zawsze byłem przekonany głęboko jest przeciwny ! Stracił Pan i PIS bardzo oddanego dotychczasowego sympatyka , ale za to zyskał oponenta i mam nadzieję w przyszłości sędziego Pana I PIS – u na podkarpaciu. Szkoda , że nie wiedziałem wcześniej o Pana złych przywarach ponieważ moja radość z Pana wyboru była by żadna. Pana słowa o nowym dyrektorze… Czytaj więcej »

Leo
Leo
7 lat temu

Poszalał i po ptokach :-)

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no nie i znowu przepychanki na stołku dyrektorskim – a może by tak tego Pana z Teatru Narodowego z Krakowa ; Pana Jana Klaty – robi dobre sceny / wulgarne aktu płciowego- jak to miało miejsce w sztuce ; DO DAMASZKU- to u nas tłumy by może waliły i teatr by zarobił co nieco – no bo jak teatr ma wzbogacać duchowo i intelektualnie to może ten Pan wniesie cuś nowego ?

niemasz
niemasz
7 lat temu

Czytelniku, polecam stronę:www.teatrniepolityka.pl Janek Niemaszek.