Remont drogi utrudnił życie

- Nasyp na drodze został zrobiony tak wysoko, że dojazd do mojego domu jest bardzo utrudniony, a po deszczu cała woda spływa na moją posesję - mówi z żalem Ryszard Łyszczek z Nosówki. Fot. Wit Hadło

NOSÓWKA, RZESZÓW. Mieszkaniec Nosówki: – Dlaczego prezydent Rzeszowa akceptuje samowolę budowlaną zrealizowaną przez burmistrza Boguchwały?

- Przez samowolę budowlaną burmistrza Boguchwały zniszczono dojazd do mojej posesji – twierdzi Ryszard Łyszczek z Nosówki. – Gmina zaplanowała remont drogi na wybranym odcinku i nie było mowy o remoncie drogi dojazdowej do mojego domu, co jednak zrobiono – wyjaśnia. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że przez remont pan Ryszard ma teraz poważny problem z dojazdem do własnego domu.

Głównym problemem jest wykonanie dużo wyższego nasypu – o wysokości 4 m, a nie 30 cm, jak podawano w dokumentacji. – Przez to po deszczu cała woda z wyżej położonych pól spływa wprost na moją działkę, a wszystkie koszty muszę potem pokrywać z własnej kieszeni – mówi pan Łyszczek.

- Chcę, żeby drogę doprowadzono do poprzedniego stanu. Tym bardziej, że remont tej części drogi został przeprowadzony bez potrzebnej dokumentacji – dodaje.

Prezydent milczy?
Do remont drogi został zakończony w maju 2009 roku. Od tego momentu mieszkaniec Nosówki walczy o swoje prawa. W Urzędzie Miasta i Gminy w Boguchwale złożył skargę na przeprowadzony remont. Potem trafiła ona do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie, które w 2009 r. wskazało prezydenta Rzeszowa, jako osobę właściwą do rozstrzygnięcia sprawy.

- Niestety do dnia dzisiejszego prezydent pomimo moich wielokrotnych próśb nie wydał stosownej decyzji – mówi Ryszard Łyszczek Nam również nie udało się  skontaktować z rzecznikiem prezydenta w celu wyjaśnienia tej sprawy.

Ewelina Nawrot

do “Remont drogi utrudnił życie”

  1. ROMAN

    proste wyjście – niech teraz Pan podniesie poziom posesji w stosunku do tej drogi o 20 centymetrów- i będzie spoko- woda pójdzie do burmistrza.

  2. ss

    a co ma prezydent do burmistrza ??!!! dokładnie NIC

  3. Niechobrzanin

    A czy te prace wykonywała firma GO-KOM, czy inna?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.