Remont na ul. Lubelskiej. Utrudnień nie brakuje

Przebudowa ul. Lubelskiej daje się we znaki kierowcom. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Powstaje prawoskręt z ul. Lubelskiej w al. Wyzwolenia.

Na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z al. Wyzwolenie w końcu (po czterech latach) rozpoczęła się budowa prawoskrętu. Urzędnicy miejscy uważają, że dzięki temu jazda ulicą Lubelską będzie znacznie sprawniejsza. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami – nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Teraz będą poruszać się wyremontowaną już częścią jezdni.

Budową prawoskrętu zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie, które wygrało przetarg na realizacje inwestycji.

Budowa ta kosztuje około 350 tys. zł., jednak prawie całą kwotę (ok. 300 tys. zł) za przebudowę zapłaciła jedna z dużych stacji paliwowych, która w 2008 r. zobowiązała się do wykonania tego remontu. – Z powodu pewnych utrudnień, nie mogła tego dokonać, dlatego przekazała pieniądze prezydentowi – mówi jeden z urzędników w rzeszowskim ratuszu. Prace mają zakończyć się w październiku.

Prawoskręt jest i tak niewielką częścią całego remontu ul. Lubelskiej, który trwa już od dobrych kilku miesięcy. Pieniądze na przebudowę pochodzą z tzw. dużego programu transportowego.

Ewelina Nawrot

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o