Remont parku miał być skończony, ale nie jest

Nadal nie skończono prac przy kolumnadzie, która połączona miała być drewnianym elementem. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Przesunięty termin zakończenia prac zapisany jest rzekomo w aneksie do ogłoszenia o zamówieniu.

Rewitalizacja Parku Inwalidów Wojennych wciąż trwa, mimo że przekładano już termin jej zakończenia. Czy w Polsce (Rzeszowie) nie można zrobić niczego na czas?

Wiosną rozpoczęły się prace w parku przy ul. Dominikańskiej. Planowany termin zakończenia robót przypadał na 10 sierpnia br. Później został on zmieniony na 31 sierpnia, co zapisane jest w Aneksie nr 1 z dnia 6 lipca br.

Problem w tym, że wykorzystany w wyjaśnieniach rzecznika prezydenta aneks nie istnieje. Jednak dziś, a jest już 7 września, nadal nie widać, żeby wszystkie zamierzenia rewitalizacji zostały spełnione. Wciąż nie skończono prac przy kolumnadzie, która połączona miała być drewnianym elementem. W wielu wgłębieniach otoczonych betonowym łukiem brakuje ławek. Obiecanej latarni japońskiej również nie widać.

Spacer po parku mogą umilić przeklinający w obecności dzieci mężczyźni z butelką piwa w ręku lub mocno zmęczeni życiem mężczyźni śpiący na ławkach po udanej nocy. Ale porządkiem w parku miasto się już nie zajmuje. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Blanka Szlachcińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

„Czy w Polsce (Rzeszowie) nie można zrobić niczego na czas?” – to zacznijcie rządzic zobaczymy czy tylko w gębie cwani jesteście.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

poprawiono im warunki aby w sposób cywilizowany konsumowali swoje trunki i aby spokojnie potem spali na nowych ławkach – ostatecznie obok jest szkoła i oświeceni ludzie z ratuszą mogą ich przymusić do poprawnej nauki polszczyzny nie ? w murach tej szkoły.