Remont placu Śrenawitów poza godzinami szczytu

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, do 31 sierpnia, na palcu Śreniawitów ma być położna nowa nawierzchnia asfaltowa. Fot. Wit Hadło

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, do 31 sierpnia, na palcu Śreniawitów ma być położna nowa nawierzchnia asfaltowa. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Do końca wakacji mają zakończyć się prace przy nowej nawierzchni.

Zgodnie z planem nowa nawierzchnia na placu Śreniawitów ma być położona do 31 sierpnia. Wcześniej, 28 lipca, otwarte zostaną oferty firm, które zgłoszą się do przetargu dotyczącego remontu jezdni w tym rejonie Rzeszowa.

To będzie już drugi przetarg, który ma wyłonić wykonawcę remontu placu Śreniawitów. Pierwszy nie został rozstrzygnięty, bo oferty dwóch firm przekraczały kwotę, którą miasto przygotowało na to zadanie, czyli 1 mln zł.

Jezdnia na placu Śreniawitów nie jest podziurawiona, ale pełna muld. Kierowcy narzekają na stan jej nawierzchni. Jak zapowiada Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, roboty drogowe będą wykonywana poza godzinami szczytu i wieczorami. Według planów, prace będą prowadzone do godz. 22.

Na placu ma być ściągnięty asfalt i położona nowa nawierzchnia. Po zdjęciu asfaltu zostaną uzupełnione miejsca, gdzie był on pokruszony i tam będzie ułożona nowa warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego, a na tej nawierzchni – geosiatka z włókna węglowego o wysokiej sprężystości. Na niej położona będzie warstwa ścieralna.

Przez plac Śreniawitów jeżdżą setki samochodów i dlatego doszło do wytworzenia muld w asfalcie. Podczas remontu nie będzie żadnej zmiany w organizacji ruchu.

and

do “Remont placu Śrenawitów poza godzinami szczytu”

 1. Jacek

  Mówią,że cesarz TF to ma klawe życie ma dochody z ZUS emeryturę i pełne wynagrodzenie z UM oraz dochody z wynajmu mieszkań.Czy oświadczenia majątkowe zgłoszone zgadzają się z rzeczywistymi aktywami jakie zostały ujawnione na stronach biuletynu UM.Czy przepisy prawa ,kodeks pracy obowiązuje urzędników w ratuszu,UM czy tylko pracowników fizycznych.

 2. luckilucek

  A czy panowie Świder, Kuśnierz czy sam cesarz TF jechali Lwowską pod górkę do ronda na Pobitno? Tam nie ma muld?????? Informuję, że są, i to całkiem spore, szczęki wypadają mimo Protefixu…..

 3. ROMAN

  No i znowu takie sranie w banie : tu zedrą – tu zaklajstrują – tam podlepią – tam butem zadepczą potem pokropią i milion przewalony do ciula z taką robotą – to dziadostwo
  Zerwać tyle co potrzeba / wyrównać / geosiatka / kolejne warstwy tyle co trzeba – a nie minie 16 czy 20 miesięcy i od nowa – pić tran bo łby niektórym nie pracują a jak wyjdzie znowu w ofercie że ktoś zrobi za 1.000.102,50 to co kolejny przetarg i tak sie będą pitolić a za chwile grudzień – zamiast brać się za robote już.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.