Remont ul. Lisa-Kuli dopiero w połowie lipca

Ul. Lisa-Kuli od wielu lat wymaga gruntownego remontu nawierzchni. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Modernizacja drogi będzie wiązać się z utrudnieniami dla kierowców. Na czas remontu wyłączone z użytku zostaną dwa pasy ruchu.

Na początku maja informowaliśmy, że miasto przymierza się do remontu ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Trasa od lat jest pełna kolein, dziur i zapadających się studzienek, co utrudnia komfortową jazdę kierowcom. Dlatego niedługo droga zyskać ma nową nawierzchnię. Kiedy rozpoczną się prace? Nie tak jak wstępnie zapowiadał ratusz w czerwcu, a w połowie lipca.

Kierowcy jeszcze przez 2-3 tygodnie będą mogli swobodnie poruszać się ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie. Później na drodze pojawią się robotnicy, którzy zajmą się jej gruntowną modernizacją. Przede wszystkim sfrezowana zostanie nawierzchnia, a następnie wykonawca wzmocnieni ją wkładką z geosiatki i ułoży trzy warstwy bitumiczne asfaltu. Ponadto wyregulowane zostaną studzienki, namalowane znaki poziome i pojawią się nowe krawężniki. Remont liczącej zaledwie 600 metrów drogi jest niezwykle ważny, gdyż owy odcinek w centrum stanowi dojazd do placu Śreniawitów oraz ronda Dmowskiego. Ul. Lisa-Kuli będzie modernizowana od wysokości ronda Pakosława (przy styku z ul. Cieplińskiego) do wspomnianego placu Śreniawitów. Obecnie w nawierzchni widać mnóstwo pęknięć, zapadających się studzienek kanalizacyjnych, kolein i dziur.

Miasto dotychczas utrzymywało, że ze względu na mały ruch remont rozpocznie się już w czerwcu. Teraz jednak okazuje się, inwestycja ma drobne opóźnienie. – Kilka dni temu nastąpiło otwarcie ofert na przebudowę ul. Lisa-Kuli. Zgłosiło się siedem firm i wszystkie propozycje mieszczą się w budżecie miasta wynoszącym 1,7 mln zł. W najbliższych dniach rozstrzygniemy przetarg, a roboty budowlane rozpoczną się w połowie lipca – tłumaczy Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego UM Rzeszowa. Do kiedy potrwają prace? Jak zapewniają przedstawiciele ratusza, powinny one zakończyć się najpóźniej pod koniec sierpnia. – Remont drogi będzie wiązał się z utrudnieniami w ruchu. Na czas prac wyłączone z użytkowania zostaną dwa pasy jezdni – tłumaczy Siwak-Krzywonos.

Kamil Lech

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
rzeszowiakROMAN Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rzeszowiak
Gość
rzeszowiak

Przeciez mozna zamknac polowe ulicy a ruch jednokierunkowo skierowac od ronda obok strazy przez Mochnackiego, Hoffmanowej i Uni lubelskiej do ulicy Dabrowskiego. Po wyremontowaniu jednej polowy ulicy ruch przekierowac na ta wyremontowana a drugi kierunek w dalszym ciagu utrzymywac poprzez ten „objazd” Mochnackiego-Uni Lubelskiej.
Nie powinno byc wiekszych korkow jako ze ten objazd bylby uzywany tylko w jednym kierunku.

ROMAN
Gość
ROMAN

No znowu inny termin a nie lepiej np.w grudniu no w grudniu po południu zimy ni ma bedzie akuratnie : O !