Remontują ul. Wieniawskiego

Ul. Wieniawskiego jest obecnie zbyt wąska, a stan techniczny jej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Przebudowa drogi pozwoli lepiej skomunikować osiedle Zalesie z osiedlem Słocina. Inwestycji od lata oczekiwali okoliczni mieszkańcy.

O planach remontu ul. Wieniawskiego informowaliśmy czytelników Super Nowości jeszcze w październiku ubiegłego roku. Przebudowa drogi rozpoczęła się dwa miesiące temu i w ramach prac zaplanowano m.in. poszerzenie jezdni do 7 m szerokości, wybudowanie chodnika oraz zainstalowane oświetlenia i sieci wodociągowej. Koszt inwestycji wyniesie ok. 13 mln zł.

Rzeszowianie od dawna domagali się remontu ul. Wieniawskiego, która w ostatnich latach stała się jedną z kluczowych tras łączących osiedla: Zalesie i Słocinę. Droga od dawna jest zbyt wąska, szczególnie że z roku na rok przybywa mieszkańców, a co za tym idzie również i samochodów. Ponadto wiele osób podnosiło temat bezpieczeństwa, wskazując że brak chodnika to realne zagrożenie dla pieszych w tym głównie dzieci. W związku z tym miasto podjęło decyzję o modernizacji drogi. Prace rozpoczęły się jeszcze w marcu i prowadzi je Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie, które przede wszystkim poszerzy jezdnie do 7 m szerokości. – Ponadto wybudowany zostanie chodnik i zatoki autobusowe, a przebudowa czeka kanalizacje deszczową oraz sieci wodociągowe – tłumaczy Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego UM Rzeszowa.

Remont ul. Wieniawskiego to jeszcze jedna pozytywna wiadomość. Dzięki temu, że droga stanie się szersza, a przy tym lepiej przystosowana do jazdy, będą mogły po niej podróżować autobusy komunikacji miejskiej. Od dawna zabiegali o to mieszkańcy, którzy teraz wreszcie mogą odtrąbić sukces. Kiedy kierowcy pojadą zmodernizowaną ulicą? – Prace remontowo-budowlane mają zakończyć się w kwietniu 2020 r. – wyjaśnia Siwak-Krzywonos. Szacuje się, że całkowity koszt modernizacji wyniesie ponad 13 mln zł.

Kamil Lech

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mieszkaniec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Ciekawy jestem, kiedy zrobią oświetlenie z prawdziwego zdarzenia na poprzednio zmodernizowanej części ul. Wieniawskiego. To które jest, jest zaledwie szczątkowe, a większość lamp świeci w krzakach i oświetla posesje. Chodnik w wielu miejscach jest zaciemniony. Zaoszczędzili na remoncie ponad 2,5 mln i nie zrobili oświetlenia, które powinno być usytuowane po drugiej stronie ulicy w stosunku do obecnego.