Resmlecz połączy się z Mlekovitą

Po konsolidacji Resmleczu z Mlekovitą spółdzielnia z Trzebowniska będzie mogła zwiększyć produkcję swoich wyrobów mleczarskich. Na zdjęciu przy pakowaniu serka ziarnistego. Fot. Wit Hadło

TRZEBOWNISKO. Nie planuje się zwolnień w  Rzeszowskiej Spółdzielni Mleczarskiej, a nawet może zwiększyć się produkcja. 

Mlekovita, największa spółdzielnia mleczarska w Polsce, zamierza połączyć się z  Rzeszowską Spółdzielnią Mleczarską “Resmlecz”. Dzięki temu zakład w Trzebownisku przetrwa, a nawet zwiększy się w nim produkcja wyrobów mleczarskich. Nie będzie też zwolnień pracowników.
W “Resmleczu” dziennie przetwarzanych jest 80 tys. litrów mleka. Po konsolidacji tej spółdzielni z Mlekowitą w Wysokiem Mazowieckiem, będzie można jeszcze zwiększyć jego przerób.

- Zarząd Spółdzielni Mleczarskiej Mlekowita złożył nam ofertę i planuje włączyć nasz zakład w strukturę Mlekovity – poinformował Antoni Kogut, prezes SM “Resmlecz”.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Mariusz Andres

do “Resmlecz połączy się z Mlekovitą”

 1. jarozpis

  Gdzie tu jest gospodarz, gdzie wojewoda, marszałek i…..poseł Bury!!!
  Może tak dbający o polską żywność posłowie PSL-u coś pożytecznego zrobią i Trzebownisko zachowa swoją markę i co najważniejsze jakość produktów. Jeśli nie, to będzie trzeba się pożegnać z śmietaną, jogurtem czy twarogiem z Resmleczu i zadowolić się kupowaniem badziewia z Mlekowity.
  Podatki też pojadą na Mazowsze!
  Gratuluję, oby tak dalej „działacze ludowi”, to będzie sprawdzian waszych deklaracji i obietnic.

 2. rzeszowiak

  A skad w tym Trzebownisku biora mleko ?
  Przeciez w wojewodztwie Rzeszowskim wszystkie krowy juz wybite do nogi.
  Spotkac dzis krowe na podkarpaciu to jak trafic 6-ke w totka !!

 3. erni

  Pożyjemy, zobaczymy. Na Podkarpaciu, a także w ościennych województwach większą renomą cieszy się marka Trzebownisko niz Mlekovita. Zresztą prosze sobie przypomnieć sprawę niezłej OSM w Dębicy (czy dziś ktoś jeszcze pamięta, że 15 lat temu takaż istniała?). OSM DĘBICA została włączona w struktury radomskiego „Rolmleczu” i miała dzięki temu jeszcze bardziej „rozkwitnąć”. Szybko jednak zakład w Dębicy został zamknięty (dziś jest tam market „Lidla”). Może więc lepiej chronić dobrą własną markę niż wchodzić do „mlecznych fabryk”.

 4. o666o

  siedziba firmy pewnie po połączeniu bedzie na Mazowszu :( – szkoda

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.