Resovia jedzie po zwycięstwo

Siatkarze Asseco Resovii w Bydgoszczy chcą wygrać przynajmniej jeden mecz. Fot. Archiwum

PÓŁFINAŁY PLUSLIGI. Resoviacy rozpoczynają rywalizację z rewelacją tegorocznych rozgrywek.

W niedzielę i poniedziałek w Bydgoszczy siatkarzy Asseco Resovii czekają pierwsze półfinałowe pojedynki z Delectą, liderem rundy zasadniczej. Zespół trenera Piotra Makowskiego jest prawdziwą rewelacją tegorocznego sezonu, a po raz ostatni na krajowym podwórku przegrała właśnie z zespołem z Rzeszowa (w PlusLidze, jak i Final Four PP).

Od tamtego mementu zespół Delecty odniósł siedem zwycięstw z rzędu. – To drużyna, która charakteryzuje się tym, że równo gra przez cały mecz. Trzeba zachować koncentrację, nie można mieć wahnięć formy. Bo oni wykorzystują to niemiłosiernie – ocenia rywala Krzysztof Ignaczak, libero Asseco Resovii i dodaje: – W tym sezonie graliśmy z nimi trzy razy, dwa razy wygraliśmy. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie w półfinale – stwierdza Ignaczak.

Grają jak nigdy
Tegoroczny sezon w wykonaniu Delecty jest najlepszym w historii. Po raz pierwszy ekipa z Bydgoszczy występowała w europejskich pucharach, gdzie dotarła do półfinału Pucharu Challenge Cup. Sezon zasadniczy PlusLigi zakończyła na pozycji lidera z bilansem 14 zwycięstw i 4 porażek. – To zespół, który nie przez przypadek zajął pierwsze miejsce. Nie można podejść do pojedynków z Delectą z myślą, że jest słaba, bo to zgubne podejście, za które można słono zapłacić. Z pewnością mamy nad czym pracować przed tymi spotkaniami. Musimy np. wyeliminować błędy w polu zagrywki – mówi Grzegorz Kosok.

Wszystko kręci się wokół Antigi
Niekwestionowanym liderem ekipy z Bydgoszczy jest 37-letni Stephane Antiga. – Czuję się znakomicie i jeszcze mam nadzieję przez najbliższe kilka lat prezentować zbliżony poziom – mówi Francuz, który też nie spodziewał się sytuacji, że jego zespół będzie tak dobrze radził sobie w tym sezonie. – Cały czas się poprawiamy, prezentujemy się efektowniej z meczu na mecz, co dodaje nam także pewności siebie. Przede wszystkim to młodzi gracze wykonują ogrom pracy i ich rozwój jest niezwykły. Porównując początek sezonu i stan obecny to jest niebo a ziemia. Dodatkowo rozumiemy się na boisku wyjątkowo dobrze i to jest także silny punkt naszej drużyny. Gramy ze sobą już bardzo długo, więc nasze zgranie jest największym atutem – kończy Antiga.

DELECTA – ASSECO RESOVIA
Niedziela. godz. 20
Poniedziałek godz. 18
(transmisje Polsat sport i Radio Rzeszów).

Rafał Myśliwiec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o