Resovia mierzy wysoko

W minionym sezonie resoviacy rywalizowali z włoskim Sisleyem Treviso. W tegorocznej edycji Pucharu CEV tez wymagających rywali nie zabraknie

EUROPEJSKIE PUCHARY. Atrakcyjni i wymagający rywale w Pucharze CEV.

W najbliższą sobotę (25.05.) w siedzibie Europejskiej Konfederacji Siatkówki odbędzie się losowanie Pucharu CEV i Challenge Cup. Z polskich męskich drużyn w  tym pierwszym wystąpią Asseco Resovia, AZS Częstochowa, a w drugim AZS Politechnika Warszawska. Istnieje też szansa, że w europejskich pucharach zagra Jastrzębski Węgiel. Losowanie Ligi Mistrzów odbędzie się natomiast 1 lipca.

- Na razie trudno określić ile drużyn i konkretnie jakie zagrają w Pucharze CEV i Challenge Cup. Sporo jest vacatów, bo kilka zespołów się wycofało lub nie dopełniło wymogów. Ostateczna liczba będzie znana na dzień przed losowaniem – mówi rzecznik prasowy CEV Federico Ferraro. Swoją szansę w tym całym “zamieszniu” upatrują w Jastrzębiu, którzy zgłosili akces na dzikie karty do wszystkich rozgrywek. W LM nie udało się zagrać, teraz pozostały im jeszcze dwie szanse.

Resovia chce wygrać Puchar CEV

Asseco Resovia jako brązowy medalista PlusLigi (Jastrzębski Węgiel był dopiero w rozgrywkach siódmy) również starała się na udział na zasadzie dzikiej karty w najbardziej prestiżowych rozgrywkach jakimi jest Liga Mistrzów. – Wiemy, że LM najlepiej i najpewniej jest wywalczyć na boisku – mówi wiceprezes Asseco Resovii. Bartosz Górski. – Decyzja o przyznaniu dzikiej karty byłaby jakąś szansa dla naszej drużyny. W minionym sezonie osiągnęliśmy wynik taki, a nie inny. Teraz znów wystąpimy w Pucharze CEV i chcemy wygrać te rozgrywki, które ze względu na kilka naprawdę mocnych zespołów (m.in. Dynamo Moskwa, Modena – przyp. red.) też zapowiadają się atrakcyjnie – stwierdza wiceprezes Asseco Resovii i dodaje. – Mam nadzieje, że władze CEV pójdą na rękę klubom i przynajmniej pierwsze rundy zlokalizują regionami, bo długie kosztowne i męczące podróże już na tym etapie rozgrywek nikomu nie są na rękę.

Puchar CEV i Challenge Cup będą rozgrywane na takich samych zasadach jak w ub. sezonie. Jedyną niewiadomą pozostaje tylko kwestia finałów, bo szczególnie kluby włoskie chcą powrotu do Final Four (brak terminów ze względu na olimpijskie kwalifikacje).

Najbardziej znane zespoły w Pucharze CEV 2011/2012
Pallavolo Modena (Włochy), Dynamo Moskwa, Lokomotiv Biełgorod (Rosja), Panathinaikos Ateny, PAOK Saloniki (Grecja), VB Argo de Sete, AS Cannes (Francja), Knack Randstad Roeselare (Belgia), Ziraat Bankasi Ankara (Turcja), Unicaja Almeria (Hiszpania), SCC Berlin (Niemcy), Vojvodina Nowy Sad (Serbia), DHL Ostrava (Czechy), Draisma Dynamo Apeldoorn (Holandia), Asseco Resovia, AZS Częstochowa.

Atrakcyjny Memoriał
Na tydzień przed inauguracją PlusLigi (23-25.09.) w hali na Podpromiu rozegrany zostanie II Międzynarodowy Memoriał Im. J. Strzelczyka. Trwa kompletowanie uczestników. Oprócz gospodarzy Asseco Resovii w turnieju najprawdopodobniej wystąpią: uczestnicy Ligi Mistrzów Fenerbahce Stambuł (Turcja, trener Daniel Castellani) i Remat Zalau (Rumunia, trener Mariusz Sordyl) oraz Jastrzębski Węgiel.

Rafał Myśliwiec

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.