Resovia może się odwołać!

Resovia
Fot. Archiwum

PIŁKA NOŻNA. Resovia nie przestaje walczyć o licencję na grę w II lidze. Interesów rzeszowskiego klubu bronił na zjeździe zarządu PZPN Kazimierz Greń, szef Podkarpackiego ZPN i członek zarządu PZPN.

– Proszę, by Komisja Licencyjna raz jeszcze mogła pochylić się nad sprawą Unii Tarnów i Resovii. To kluby z piękną kartą, rzeszowianie w polskim futbolu obecni są już od 108 lat – podkreślał Greń. – Nie chodzi o to, by działać przeciwko prawu. Ale dajmy tym klubom jeszcze jedną szansę. O wszystkim i tak zadecydują niezależni członkowie Komisji.

Nie wszystkich przekonał. Stanowczo zaprotestował choćby prawnik i długoletni działacz Krzysztof Malinowski.  – Szanujmy się, szanujmy nasz statut. Jeśli Unia czy Resovia czują się pokrzywdzone, niech zwrócą się do Komisji Odwoławczej Licencyjnej albo do Trybunału w Lozannie. Zarząd PZPN nie może wpływać, ingerować w decyzję Komisji Odwoławczej, która z założenia jest ostateczna. To poza naszą jurysdykcją – perorował.

Podobnego zdania był Zbigniew Boniek. – Przykro mi, że kłopoty mają ŁKS Łódź albo Resovia, ale jedyną drogą postępowania jest zwrócenie się przez nich w trybie superwyjątkowym do Komisji Odwoławczej Licencyjnej. Gwarancji, że się powiedzie, nie ma jednak żadnej.

Odbyło się także głosowanie nad punktem obrad numer 5 stanowiącym o tym, że zarząd PZPN nie może zajmować się sprawami licencji, bo to nie należy do jego kompetencji. Za głosowało 46 członków, przeciw – 11.

– Wiadomości nie są najgorsze, pozwalają mieć nadzieję na pozytywne zakończenie całej tej historii. Już wysyłamy pismo z prośbą o ponowne rozpatrzenie naszej sprawy. Do Warszawy przywieziemy mocne argumenty. Przedstawimy dokumenty o spłacie do ZUS-u 150 tysięcy zł i rozłożeniu pozostałej kwoty (kolejnych 150 tysięcy zł – red.) na raty – przedstawił plan działania Witold Walawender, szef biura zarządu Resovii.

Tomasz Szeliga

22
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
sokółRzeszowskiTrollMieczysławGIENEKkibic Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sokół
Gość
sokół

Ciekawe czy Resovia w tym mieście ma z 5 tyś kibiców. Jeśli ma to niech każdy da po 50 zl i macie 250 tyś, klub uratowany. Jeśli nie to bez licencji granie w 3 lidze, a jak wiemy ze wszystkich ośmiu 3 lig w przyszłym sezonie przy reorganizacji rozgrywek awansuje tylko 2 zespoły wyłonione w barażach. To oznacza granie w bagnie na długie lata.

RzeszowskiTroll
Gość
RzeszowskiTroll

No to co kibice Resovii, zrobić zbiórkę i po problemie :D

Mieczysław
Gość
Mieczysław

Prezes Bentkowski nota bene minister sprawiedliwości chyba wie co to jest norma prawna! Po to jest statut żeby przestrzegać jego przepisów.Pytanie brzmi? jak to się stało że jest takie duże zadłużenie wobec ZUS ? Prawo ma być prawem Panie Bentkowski ,równe dla wszystkich, jeśli Pan nie pamięta to jest tzw. zasada równości wobec prawa .

GIENEK
Gość
GIENEK

…jestem za tym zeby Resovia grala w II lidze…jednak , ludzie przestrzegajmy jakis norm…tak w kolko nie mozna, ze znowu zielony stolik..takie sa realia.i tyle w temacie…

kibic
Gość
kibic

I kolejny przykład Pana Bońka i jego puste słowa. Tak strasznie chciał poprawić frekwencję na stadionach,a nie chce dać szansy klubom posiadających rozwinięty ruch kibicowski, natomiast daje grać klubom na których meczach frekwencja jest kompromitująca. Ja rozumiem że nie wszystko jest w jego rękach, ale mógłby stanąć po naszej stronie, a nie jeszcze nam utrudniać..

W dodatku wyszło że kibic widzewa, nie powinien mieszać w to klubów, bo jak widać bardzo mu zależy żeby degradacji popadły ŁKS i Resovia, z Łódzkim Klubem Sportowym już mu się udało, teraz czeka na Resovię.

żal na prawdę.

grześ
Gość
grześ

panie Witku a nie można było d razu tego zrobić??? ktoś coś chyba zaniedbał i zlekceważył???

Italiano
Gość
Italiano

Miejsce Resovii jest i tak wyzej niz w tej 2 lidze , ale skoro piłkarsko stoimy na tym poziomie , to niech tak zostanie ! Rzesza Rzeszowian Rzecze Resovia , Najstarsza Polski Królowa ! 1 9 0 5 !

piotr
Gość
piotr

Ten cały pzpn to jedna wielka banda złodzieju kto im nie pasuje tego wywalają – taka legia powinna grac w okręgówce za ciagłe bijatyki na stadionie i burdy – nie wiem co ma sprawa zusu do grania w piłkę – rudy przyszedł i jeszcze większy bajzel jest niz był. W całej europie kluby mają długi – tali real ma więcej długów niż nasze wszystkie drużyny w polsce są warte. A tu za parę tysięcy cię wywalą bo masz klub rudy to żydzewiak. 300 tys zł to lewadowski w 2 dni zarabia a tu afera na pół polski

ingo
Gość
ingo

A może zrzutka? Nie mówcie,że nie da się uzbierać 150 tys.

LeniuKRN
Gość
LeniuKRN

Walcz na całego moja kochana Resovio

LeniuKRN
Gość
LeniuKRN

Walcz moja kochana, walcz moja Resovio