Resovia szuka napastnika, płacić nie zamierza

Nie można wykluczyć, że Dariusz Zjawiński trafi do Resovii, choć do finalizacji transferu droga daleka.

II LIGA. Dariusz Zjawiński albo Piotr Trafarski będą strzelać gole dla rzeszowian?

Mająca I-ligowe aspiracje Resovia rozgląda się za klasowym napastnikiem. Chętnie widziałaby u siebie wicekróla strzelców II ligi Dariusza Zjawińskiego ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, ale – póki co – jest on za drogi.

Temat pojawił się tuż po zakończeniu sezonu i wtedy Świt żądał za swojego asa 200 tysięcy zł. Teraz ponoć zszedł do 100 tysięcy, co dla Resovii wciąż wydaje się być barierą nie do przeskoczenia. I nie chodzi tylko o samą kwotę – w polityce transferowej rzeszowskiego klubu priorytetem jest pozyskiwanie zawodników, którym skończyły się kontrakty.

Świt ma kłopoty
25-letni Zjawiński pierwsze treningi zaliczył z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki, ale śmiało można go nazwać wychowankiem Legii. W 2006 roku był nawet w kadrze drużyny, która sięgnęła po mistrzostwo Polski. W ekstraklasie grał, choć niewiele, w barwach Odry Wodzisław, od pięciu sezonów strzela jednak gole dla Świtu. Zespołu, który w ostatnim sezonie o włos przegrał wyścig o pierwszą ligę, ale też popadł w ogromne tarapaty finansowe. Świt przegrał w sądzie sprawę z ZUS-em o odprowadzanie składek od pensji zawodników zatrudnionych w klubie w czasie występów w ekstraklasie. Między innymi to zaważyło, iż w środę Komisja Odwoławcza ds. Licencji nie przyznała Świtowi prawa gry w II lidze. Czy resoviacy skorzystają na kłopotach mazowieckiego klubu? – Temat nie upadł, ale jest w zawieszeniu. Trwa wzajemne badanie sił – mówi jeden z działaczy “pasiaków”.

Trafarski już w sobotę?
Pozyskanie Zjawińskiego byłoby transferowym “strzałem”, ale rzeszowianie rozważają też zatrudnienie Piotra Trafarskiego. Mimo, że były piłkarz Lechii Gdańsk w Bruk-Bet Nieciecza furory nie zrobił, pierwszoligowiec nie kwapi się do wystawienia zawodnika na listę transferową. Po sobotnim sparingu Resovii z Niecieczą w Żabnie (godz. 11) sztab szkoleniowy klubu spod Tarnowa zadecyduje o przyszłości Trafarskiego. Wtedy też dowiemy się, czy do Rzeszowa wróci inny zawodnik Bruk-Bet Paweł Cygnar.
Póki co, resoviacy uzyskali zgodę Stali Nowa Dęba na pozyskanie obrońcy (młodzieżowca) Kacpra Horodelskiego. Wiemy też, gdzie w przyszłym sezonie zagra Mateusz Kantor. Były skrzydłowy “pasiaków” został wypożyczony z Górnika Zabrze do Kolejarza Stróże.

Tomasz Szeliga

do “Resovia szuka napastnika, płacić nie zamierza”

  1. stal rzeszów

    i tak to nic nie da zydsovia nic nie zdziała w lidze

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.