Resovia wygrała z Jastrzębiem

PLUSLIGA. Nie udał się trenerski debiut słynnego Lorenzo Bernardiego.

Tylko trzy sety rozegrano dziś w hali Podpromie. Asseco Resovia w pełni zasłużyła na zwycięstwo. Ale w pierwszym secie Jastrzębie miało zwycięstwo w zasięgu ręki – prowadziło 21:17. Wtedy w polu serwisowym stanął Georgy Grozer, który zdobył pięć punktów pod rząd. Sprawę dokończył Alekh Akhrem.
Przez większość drugiego seta także prowadziła Resovia, choć w pewnym momencie nonszalancja nie popłaciła i rywale zaczęli wygrywać. Trzeci set całkowicie należał do biało-czerwonych.
W tym meczu jako trener Jastrzębskiego Węgla zadebiutował słynny włoski siatkarz Lorenzo Bernardi, uważany za najlepszego zawodnika XX wieku.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

Asseco Resovia: Grzyb, Cernić, Akhrem, Baranowicz, Grozer, Kosok, Ignaczak (libero) Buszek

Jastrzębski Węgiel: Nowik, Divis, Łomacz, Gawryszewski, Hardy, Gasparini, Rusek (libero) oraz Polański, Pawliński, Wika, Pająk
MVP: Gyorgy Grozer