Resovia zbuduje drugą krytą trybunę

Fot. Archiwum

II LIGA. Powstanie cacko ze 100-metrowymi szatniami, bieżnią lekkoatletyczną i mini-hotelem.

Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa nowej krytej trybuny na stadionie przy ul. Wyspiańskiego. Trybuny, pod którą mieściłoby się królestwo lekkiej atletyki.
Powstanie naprzeciwko istniejącej trybuny głównej, ale będzie dużo okazalsza. Pomieści 4-5 tysięcy kibiców i będzie się składać z trzech kondygnacji.

Inwestycja za 20 mln
Na najniższej znajdzie się bieżnia służąca lekkoatletom do rozgrzewki przed zawodami. A także dwie 100-metrowe szatnie dla przedstawicieli “królowej sportu” i dwie 60-metrowe dla piłkarzy, gabinety odnowy biologicznej, pokój do badań antydopingowych, pomieszczenia dla sędziów, siłownia i sauna. Część środkowa śmiało może być nazywana sypialnianą. Mieścić się tu będą pokoje dla zawodników i gości. Resovia zakłada, że budowa obiektu przeprowadzona zostanie w trzech etapach. – Całość pochłonie ok. 20 mln zł – informuje Aleksander Bentkowski, prezes Resovii – Mamy pieniądze na rozpoczęcie inwestycji, ponadto liczymy na pomoc urzędu marszałkowskiego, który dysponuje odpowiednimi środkami własnymi i posiada narzędzia do wykorzystania pieniędzy unijnych.

Uniwersytet się zgodzi?
Marszałek województwa jest ponoć przychylny projektowi. Żeby ten ruszył, potrzebna jest jednak zgoda właściciela stadionu czyli Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu. Stadion z prawdziwego zdarzenia to korzyść dla wszystkich mieszkańców. Dziś na Resovii nie można przeprowadzać zawodów lekkoatletycznych wysokiej rangi, ale to się zmieni, gdy powstanie odpowiednie zaplecze. Tylko w ubiegłym roku na tym obiekcie zorganizowano setki imprez, w których uczestniczyło ponad 5 tysięcy dzieci i młodzieży – podkreśla prezes Bentkowski.

Tomasz Szeliga

do “Resovia zbuduje drugą krytą trybunę”

 1. dar

  olo bzdury to ty piszesz

 2. wwrwwrwrwrwrwsdsda

  Tj. kryta trybuna?

 3. Można Można

  byłoby świetnie. Budować powodzenia!

 4. olo

  Ale bzdura! Bzdura jak mało która!

 5. edek

  Gdzie to cacko? Bo na zdjeciu to widać trybune i tyle. To że nie powstaje na wale ziemnym to nie oznacza od razu, że powstaje coś nowoczesnego.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.